w
googluj

Smart Windows App Blocker 3.0


Smart Windows App Blocker to program blokujący uruchamianie wybranych aplikacji, użyteczny np. dla administratorów, kontrolujących wykonywanie programów, lub rodziców, dbających by ich pociechy nie włączyły niczego, co może być niewłaściwe dla młodych odbiorców bądź szkodliwe dla systemu itd.

Narzędzie jest bardzo proste w obsłudze. Plik wykonywalny określonej aplikacji dodajemy do specjalnego pola w górnej części okna programu, można to osiągnąć zarówno poprzez przeciągnięcie pliku EXE z Eksploratora Windows do tego pola, jak i za pomocą wbudowanej w Smart Windows App Blocker opcji, która pozwala na przeglądanie zawartości dysku i wybór interesującej nas aplikacji. Pole wyświetla pełną, edytowalną ścieżkę dla pliku EXE blokowanego programu, umożliwiając tym samym manualne podawanie jego lokacji za pomocą klawiatury. Później wystarczy kliknąć przycisk Block App, dzięki czemu wybrany program zostanie zablokowany i umieszczony w liście aplikacji, które nie mają prawa zostać uruchomione. Lista zawiera następujące informacje – nazwę blokowanego pliku wykonywalnego, ogólną nazwę zabezpieczonej aplikacji, a także ścieżkę pliku EXE tej aplikacji. W każdej chwili możemy odblokować wykonywanie programów znajdujących się w liście, a także przetestować skuteczność blokady. Blokowanie oraz odblokowywanie aplikacji nie wymaga restartu systemu czy ponownego logowania.

W programie dostępna jest również funkcja umożliwiająca szybkie kopiowanie ścieżek już zablokowanych aplikacji do schowka systemowego - w tym celu należy kliknąć prawym przyciskiem myszki na którymś z programów znajdujących się w liście i wybrać Copy App Path. Warto dodać, że wykonywanie programów zostaje zablokowane dla wszystkich użytkowników korzystających z tej samej instalacji Windows.

Szata graficzna narzędzia jest nowoczesna i przyjemna wizualnie. Obsługa nie powinna stanowić problemu nawet dla mało zaawansowanych informatycznie osób. W witrynie twórców Smart Windows App Blocker można znaleźć kilka porad odnoszących się do korzystania z programu oraz jego instalacji lub deinstalacji.

Uwaga!
Archiwum przeznaczone do pobrania zawiera instalator programu oraz wersję portable narzędzia.

Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 5 (2 głosów)

Strefa Download programu
Smart Windows App BlockerSmart Windows App Blocker 3.0
Wersja stabilna
3.26 MB | 2016-12-06

Ilość pobrań: 494 | W tym miesiącu: 3 | W poprzednim miesiącu: 3

Komentarze (0)
Smart Windows App Blocker