w
googluj
pl

Adobe DNG Converter 9.1.1


Adobe DNG Converter to niewielki program do konwersji zdjęć w formacie cyfrowych negatywów (RAW) do ujednoliconego formatu DNG, który obsługiwany jest przez wiele narzędzi graficznych, w tym profesjonalne kombajny, takie jak Adobe Photoshop czy Lightroom. Jako format wejściowy program obsługuje pliki RAW najpopularniejszych producentów aparatów fotograficznych (łącznie ponad 350 konkretnych urządzeń), w tym z aparatów Canona, Nikona, Panasonica, Sony, Leici, Pentaxa, Ricoha, Phase One, Olympusa, Casio i nie tylko. Pełna lista rozszerzeń plików znajduje się na dedykowanej stronie internetowej, która jest stale aktualizowana.

Obsługa aplikacji jest bardzo prosta i dla nikogo nie powinna stanowić wyzwania, szczególnie, iż interfejs został poprawnie spolszczony, a cały proces sprowadza się do uzupełnienia kilku danych w jednym oknie krótkiego kreatora. Niezbędne będzie podanie folderu źródłowego, z którego chcemy zaczerpnąć pliki do konwersji, wskazanie docelowego miejsca zapisu, zdefiniowanie szablonu nazewnictwa plików i wybranie dodatkowych opcji. Bardzo wygodne są niektóre rozwiązania, np. możliwość pominięcia konwersji wybranego pliku, jeśli w folderze docelowym znajduje się już odpowiednia kopia (na przykład wykonaliśmy konwersję wcześniej na pojedynczym pliku), czy też opcja wyboru sposobu zapisu rozszerzenia plików wynikowych: „dng” lub „DNG” – wielkość liter może mieć wpływ na poprawność funkcjonowania niektórych aplikacji trzecich.

Podczas konwersji warto zwrócić uwagę na możliwość stworzenia szablonu nazewnictwa dla plików. Dzięki temu przekonwertowane pliki będą mogły już w swojej nazwie zawierać nie tylko skomplikowany numeryczny zapis, ale także datę wykonania czy numer kolejny fotografii bazujący na liczbie plików we wskazanym folderze źródłowym przed konwersją.
Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows 7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 5 (2 głosów)

Strefa Download programu
Adobe DNG ConverterAdobe DNG Converter 9.1.1
Wersja stabilna
222.35 MB | 2015-08-22

Ilość pobrań: 2454 | W tym miesiącu: 15 | W poprzednim miesiącu: 86

Komentarze (0)
Adobe DNG Converter