w
googluj

GraphicsGale 2.08.21


GraphicsGale to rozbudowany program do tworzenia grafik oraz animacji w technice pixel art, która może zostać później zapisana w formie tak zwanych sprite’ów. Obsługiwane są między innymi formaty ICO, GIF, AVI, CUR oraz ANI, co pozwoli użytkownikom wykorzystać stworzone programem pliki do większości zastosowań. Interfejs aplikacji jest przejrzysty, a swoim układem przypomina typowy zestaw modułów znanych z wielu programów do edycji grafiki, dzięki czemu użytkownicy, którzy korzystali już wcześniej z innych aplikacji graficznych, nie będą musieli poświęcić wiele czasu na przystosowanie się do nowych warunków pracy.

Po uruchomieniu aplikacji mamy możliwość stworzenia nowego projektu lub uruchomienia już istniejących. Podczas pierwszego korzystania warto skorzystać z tej drugiej opcji, ponieważ wraz z instalacją, w zestawie dostajemy dwie przykładowe animacje. Można je bez problemu załadować jako projekty, aby podejrzeć sposób, w jaki zostały stworzone. Ponieważ są to animacje, kolejne klatki widzimy w dodatkowym podglądzie, a sam poruszający się obrazek również w osobnym, niewielkim okienku. Edytując grafiki warto zwrócić uwagę na wygodną w obsłudze paletę barw, która na bieżąco automatycznie się generuje, wyświetlając tylko te barwy, które zostały wykorzystane w projekcie.

Aby dostosować aplikację do własnych potrzeb, warto poświęcić chwilę na doprecyzowanie preferencji. Jest ich całkiem sporo, a część z nich dotyczy wyglądu samego interfejsu oraz jego zachowania (na przykład automatycznego powiększania otwieranych plików do konkretnego poziomu zoomu).
Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows 98/Me/NT/2000/XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4 (1 głosów)

Strefa Download programu
GraphicsGaleGraphicsGale 2.08.21
Wersja stabilna
1.83 MB | 2018-12-23

Ilość pobrań: 211 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
GraphicsGale