w
googluj

GraphicsGale Free Edition 2.05.11


GraphicsGale Free Edition to program do tworzenia grafik oraz animacji w technice pixel art, darmowa wersja programu GraphicsGale. W stosunku do pełnej wersji, darmową edycję okrojono jedynie z obsługi niektórych formatów importu oraz zapisu. Program nadal współpracuje z formatami TWAIN, BMP, JPG, PNG, TGA oraz AVI, natomiast nie obsłuży już GIF, ICO, CUR oraz ANI. Pozostała funkcjonalność jest identyczna z pełną, płatną wersją (jej testowa edycja trial znajduje się w naszej bazie).

Aplikacja umożliwia tworzenie pojedynczych grafik lub tak zwanych sprite’ów, czyli ich zestawów. Aby stworzyć nowy projekt, wystarczy kliknąć przycisk nowego pliku i przystąpić do rysowania. Jeśli jednak stawiamy dopiero pierwsze kroki w programie, warto najpierw załadować istniejący już projekt. Producent dostarcza wraz z instalacją dwa przykładowe pliki animacji. Po ich załadowaniu mamy możliwość zorientowana się jak zostały stworzone, a nawet wprowadzenia własnych modyfikacji, by sprawdzić, jak wpływają one na zmianę wyglądu obrazka lub jego ruch w animacji. Podczas edycji bardzo wygodne okazuje się okienko powiększenia, które na bieżąco aktualizuje swoja zawartość, w zależności od aktualnej pozycji kursora myszy. Zdecydowanie ułatwia to „trafianie” w kolejne piksele, których barwę chcielibyśmy zmienić. W tym pomaga także wygodna paleta barw, która automatycznie generowana jest z prawej strony ekranu, uwzględniając jedynie barwy użyte w danym projekcie.

Program oferuje kilka ciekawych opcji w ustawieniach. Warto do nich zajrzeć, by dostosować działanie edytora do swoich potrzeb. Wśród ciekawszych możliwości znajdziemy na przykład opcje automatyzacji powiększania obrazków podczas ich uruchamiania w programie.
Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows 98/Me/NT/2000/XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4.5 (2 głosów)

Strefa Download programu
GraphicsGale Free EditionGraphicsGale Free Edition 2.05.11
Wersja stabilna
1.79 MB | 2017-05-28

Ilość pobrań: 159 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
GraphicsGale Free Edition