w
googluj

Aseprite Free 0.9.5


Aseprite Free to darmowa wersja programu Aseprite, aplikacji do tworzenia grafiki rastrowej i animacji, wykorzystującej technikę pixel art, która polega na indywidualnym edytowaniu każdego piksela obrazka. Bezpłatna edycja jest w pełni funkcjonalna (jest to po prostu nieco starsza wersja nadal rozwijanego programu). Cechą szczególną jest tutaj głównie interfejs, który został stworzony również w stylizacji przypominającej pixel art - wszystkie przyciski, teksty i ikonki są przesadnie rozpikselizowane i duże. Zabieg ten miał na celu upodobnienie aplikacji do programów znanych z pierwszych komputerów, na których tego typu aplikacje działały z powodzeniem, z kolei sam zamysł „pixel art” był wtedy głównym, o ile nie jedynym sposobem na tworzenie grafik. Niezależnie od tego, czy użytkownikowi się to podoba, czy też nie, z pewnością będzie musiał poświęcić chwilę do przyzwyczajenia się do samej obsługi tego niecodziennego interfejsu.

Gdy przywykniemy do wyglądu okienka programu, sama obsługa nie jest już skomplikowana. Kolejne narzędzia edycyjne znajdziemy w menu w górnej części, natomiast bezpośrednio przy samym obszarze roboczym podglądy, na przykład użytych barw oraz okienka powiększenia edytowanego obrazu. Warto zwrócić uwagę na niektóre skróty klawiaturowe, które stosuje edytor. Przykładowo, przytrzymując klawisz Ctrl i jednocześnie obracając rolką myszy, zobaczymy kolejne poglądy następnych klatek tworzonej animacji.

W przypadku problemów z obsługą narzędzi w programie, warto sięgnąć po udostępnioną w Internecie instrukcję obsługi na stronie producenta, jak również oficjalny film instruktażowy, z którego dowiemy się wielu pożytecznych rad, ułatwiających codzienne korzystanie z aplikacji.

Uwaga!
Po rozpakowaniu pliku archiwum, program nie wymaga instalacji.

Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows 98/Me/NT/2000/XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4.5 (2 głosów)

Strefa Download programu
Aseprite FreeAseprite Free 0.9.5
Wersja stabilna
1.22 MB | 2015-06-07

Ilość pobrań: 225 | W tym miesiącu: 2 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
Aseprite Free