w
googluj

Aseprite 1.2


Aseprite to program do tworzenia rastrowych grafik i animacji w technice pixel art (wykorzystując edycję pojedynczych pikseli). Jest prosty w obsłudze i oferuje ciekawy zestaw narzędzi, który wystarcza, by przy jego pomocy stworzyć interesujące prace. Charakteryzuje się specyficznym interfejsem, który w obsłudze nie budzi żadnych zastrzeżeń, jednak wizualnie został stworzony również w oparciu o wspomnianą technikę pixel art, przez co wygląda bardzo „kanciasto” – podobnie do aplikacji znanych z bardzo starych komputerów. Taka stylizacja jest zrozumiała i nie uznajemy jej za wadę, natomiast do obsługi z pewnością trzeba się będzie nieco przyzwyczaić.

Aby stworzyć nowy obrazek nie potrzeba wielu zabiegów. Wystarczy otworzyć nowy projekt z poziomu menu w górnej części i przystąpić do rysowania. Użytkownicy po raz pierwszy tworzący grafikę na zasadzie edycji pojedynczych pikseli mogą z początku nie być w pełni zadowoleni z osiąganych efektów, jednak warto poświęcić chwilę, by „wczuć się” w obowiązującą w programie estetykę, obejrzeć w Internecie kilka gotowych rysunków stworzonych w tej technice, aby już wkrótce samodzielnie tworzyć równie ciekawe grafiki.

Warto zwrócić uwagę na dopracowaną dokumentację do programu. Ma ona w zasadzie formę instrukcji obsługi, a dostępna jest na stronie internetowej producenta. Wyjaśnia działanie większości głównych narzędzi aplikacji, dlatego warto z niej skorzystać, jeśli napotkamy na jakieś problemy. Producent udostępnia także tutorial obsługi aplikacji, który jest niemal półgodzinnym filmem z komentarzem. To świetny punkt wyjścia dla użytkowników stawiających w programie pierwsze kroki (narracja jest w języku angielskim).

Uwaga!
Po rozpakowaniu pliku archiwum, program nie wymaga instalacji.

Ograniczenia!
Darmowa, testowa wersja programu nie pozwala zapisywać tworzonych prac.

Licencja: Trial (testowa)
System Operacyjny: Windows 98/Me/NT/2000/XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4 (1 głosów)

Strefa Download programu
AsepriteAseprite 1.2
Wersja stabilna
4.75 MB | 2017-09-26

Ilość pobrań: 524 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 1

Komentarze (0)
Aseprite