w
googluj
pl

FocusWriter 1.8.6


FocusWriter - bardzo prosty, a zarazem przyjazny edytor tekstu. Koncepcja wyglądu jest nieco zbliżona do Q10, lecz w FocusWriter spotkamy więcej opcji oraz nieco wygodniejszą obsługę.

Program FocusWriter standardowo działa w trybie pełnoekranowym, gdzie czarny tekst wyświetlany jest na szarym tle. Aby dostać się do ustawień, musimy dojechać wskaźnikiem myszy do górnej krawędzi ekranu. Tam znajdziemy zebrane wszystkie możliwości programu. Są wśród nich formatowanie tekstu (przez podkreślenie, przekreślenie, pogrubienie, wyrównanie, wcięcia, indeks górny oraz dolny), narzędzia Znajdź i Zamień, sprawdzanie pisowni oraz możliwość ustawienia alarmu na określoną godzinę. Powstały tekst możemy zapisać jedynie do formatu TXT lub do RTF, gdy użyliśmy formatowania tekstu.

Bardzo przydatną funkcją jest również zestawienie statystyk, które możemy zobaczyć dojeżdżając kursorem do dolnej krawędzi okna. Należą do nich ilość słów, stron, akapitów i znaków. Na tym samym panelu zobaczymy zegar oraz informacje o ilości procent dziennego celu. Ten ostatni możemy ustawić w preferencjach aplikacji określając minimalny dzienny czas pracy lub ilość napisanego tekstu.

Warto wspomnieć o pracy jednocześnie na wielu dokumentach przez pracę w jednym oknie na zakładkach. Zakładki otwartych plików zobaczymy poniżej statystyk.

Aplikacja FocusWriter działa w trybie pełnoekranowym, co z jednej strony jest przydatne, gdyż nie ma co nas zdekoncentrować podczas pracy, jednak czasem wymagany jest jednoczesny dostęp do innych aplikacji i przełączanie się między nimi. W takim przypadku warto skorzystać z opcji przejścia do trybu okienkowego dostępnego w ustawieniach.
Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 3.5 (6 głosów)

Strefa Download programu
FocusWriterFocusWriter 1.8.6
Wersja stabilna
58.2 MB | 2024-01-17

Ilość pobrań: 1202 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 3

Komentarze (1)
FocusWriter
avatararrow
~Rino | 2011.05.09 15:42
0 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Do tej pory działałem na Q10 pisząc artykuły. Zobaczymy co lepsze.