w
googluj

D-LAN 1.1.0 Beta 15


D-LAN to wygodne narzędzie, dzięki któremu w łatwy sposób bezpośrednio wymienimy pliki pomiędzy komputerami w tej samej sieci LAN (domowej czy firmowej) oraz skomunikujemy się z ich użytkownikami, poprzez wbudowaną funkcję czatu. Wszystko to dostępne jest niemal zaraz po instalacji aplikacji na każdym z komputerów, które mają brać udział w połączeniu; aby było ono skuteczne, nie ma potrzeby tworzenia sztucznego serwera z jednego z komputerów czy korzystania z zewnętrznych usług (na przykład serwisów online). Komunikacja przebiega wyłączanie po sieci lokalnej.

Program okaże się szczególnie przydatny do przesyłania plików pomiędzy komputerami. Jego działanie przypomina nieco sposób funkcjonowania sieci Peer to Peer, w której to dane przekazywane są bezpośrednio pomiędzy poszczególnymi hostami. Tutaj mamy do czynienia z podobną sytuacją, co więcej również możemy tworzyć kolejki pobieranych plików od innych użytkowników, wraz z możliwością ich reorganizacji czy usuwania niektórych pozycji z list.

Ponieważ program dostępny jest również na Linuxa, lista sytuacji, w których może zostać wykorzystany dodatkowo się rozszerza (jeśli mówimy na przykład o rozwiązaniach biznesowych). Aplikacja może się również okazać przydatna do gromadzenia informacji z mniejszych urządzeń, które mogą znajdować się pod kontrolą coraz bardziej popularnej platformy Raspberry Pi. Znacznie zwiększy to możliwości oferowane dotychczas przez nasze urządzenie oraz umożliwi wygodną wymianę plików pomiędzy nim, a innym komputerem w sieci.

Uwaga!
Program dostępny jest także na platformę Linux oraz Raspberry Pi.

Licencja: GNU GPL (darmowa)
System Operacyjny: Windows 98/Me/NT/2000/XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4 (1 głosów)

Strefa Download programu
D-LAND-LAN 1.1.0 Beta 15
Wersja rozwojowa
5.57 MB | 2014-06-20

Ilość pobrań: 2024 | W tym miesiącu: 4 | W poprzednim miesiącu: 9

Komentarze (0)
D-LAN