w
googluj

Qualia LAN Messenger 1.2.35


Qualia LAN Messenger to prosty, open-source’owy program, który pełni rolę komunikatora tekstowego w sieci lokalnej (LAN). Działa w oparciu o połączenia peer-to-peer, tak więc komunikacja odbywa się bez udziału serwera pośredniczącego. Program jest wieloplatformowy, odpowiednie wersje przygotowano dla systemów Windows, Mac OS X i Linuks.

Za pomocą czatów prywatnych i publicznych możemy rozmawiać z innymi użytkownikami LAN Messenger w naszej sieci. Dostępna jest także funkcja wysyłania wiadomości do wszystkich osób korzystających z komunikatora w tym samym LAN. Program oferuje listę kontaktów (z podziałem na grupy), funkcję transferu plików, możliwość ustawienia awatara, opisu i statusu użytkownika, system powiadomień o zdarzeniach (w tym alertów dźwiękowych) oraz historię konwersacji. W wiadomościach można używać emotikon (dostępny gotowy zestaw), a także kontrolować właściwości czcionki i rozmiar tekstu. Na uwagę zasługuje możliwość szybkiego zapisu konwersacji do pliku TXT lub HTML. Program szyfruje komunikację przy pomocy algorytmu AES-256. Oczywiście połączenie z Internetem nie jest w ogóle wymagane do prowadzenia rozmów czy przesyłania plików.

W ustawieniach można zdecydować m.in. o auto-starcie LAN Messenger wraz z rozruchem Windows, regułach minimalizacji programu do zasobnika systemowego, właściwościach naszego profilu, parametrach czcionki, wyświetlaniu emotikon oraz „klikalnych” adresów URL i znaczników czasu w wiadomościach, a także konwersji ścieżek sieciowych na linki. Poza tym skonfigurujemy parametry połączenia oraz zasady przechowywania historii rozmów, wyświetlania powiadomień i odtwarzania alertów audio, a także przyjmowania transferów plików. Oprócz tego można wybrać skórkę czatu oraz zdefiniować skróty klawiaturowe.

Interfejs graficzny Qualia LAN Messenger jest przyjemny dla oka i intuicyjny. Mniej doświadczeni użytkownicy w krótkim czasie opanują podstawy obsługi programu. W wypadku problemów można odwiedzić witrynę projektu, w której udostępniono zestaw instrukcji (w języku angielskim).
Licencja: GNU GPL (darmowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4.2 (6 głosów)

Strefa Download programu
Qualia LAN MessengerQualia LAN Messenger 1.2.35
Wersja stabilna
11.6 MB | 2015-09-10

Ilość pobrań: 723 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 3

Komentarze (0)
Qualia LAN Messenger