w
googluj

BeeBEEP 3.0.7


BeeBEEP to komunikator tekstowy (czat umożliwiający wysyłanie plików), który służy do rozmawiania z użytkownikami podpiętymi pod tę samą sieć lokalną (LAN). Wykorzystuje w tym celu połączenie Peer2Peer, zatem do działanie nie jest konieczne uruchamianie osobnego (również emulowanego) serwera – wystarczy zainstalować program na wszystkich komputerach, pomiędzy którymi chcemy się komunikować i dołączyć się do wspólnej rozmowy. Zgodnie z sugestią producenta, aplikacja świetnie sprawdzi się w domu, biurze czy nawet kawiarence internetowej do porozumiewania się z pozostałymi użytkownikami na tej samej sali. W praktyce program można również wykorzystać do szybkiego przesyłania plików poprzez sieć, wykorzystując w tym celu połączenie lokalne.

Interfejs aplikacji jest prosty, ale jednocześnie ciekawy, ponieważ pozwala w szerokim zakresie decydować o liczbie wyświetlanych jednocześnie panelów i opcji, których rozmiar również można modyfikować. Samo okienko czatu jest bardzo uproszczone; zastosowano w nim jednak kilka opcji kolorystycznych, aby treść wiadomości łatwo odróżnić na przykład od czasu jej otrzymania czy nazwy nadawcy.

Program pozytywnie zaskakuje liczbą dostępnych w nim opcji związanych choćby z prywatnymi danymi konta. Co ważne, wypełnianie ich wszystkich nie jest niezbędne do szybkiego porozumienia się z innym użytkownikiem, który również korzysta z takiego programu na innym komputerze w tej samej sieci – w najgorszym wypadku nie pozna naszego „przyjaznego” nicka, a jedynie kompilację nazwy aktualnego konta użytkownika i przypisanego adresu IP, ale rozmowę można zacząć praktycznie bez żadnej konfiguracji.

Uwaga!
Po rozpakowaniu pliku archiwum, program nie wymaga instalacji.

Licencja: GNU GPL (darmowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 3.7 (3 głosów)

Strefa Download programu
BeeBEEPBeeBEEP 3.0.7
Wersja stabilna
11.89 MB | 2016-08-16

Ilość pobrań: 516 | W tym miesiącu: 1 | W poprzednim miesiącu: 7

Komentarze (1)
BeeBEEP
avatararrow
~Stasimon | 2016.08.18 07:30
0 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Nie zapisuje mi się historia chatów pomimo, że wszystko mam prawidłowo włączone. Czy ktoś spotkał się z tym kłopotem?
BeeBEEP 3.0.7