w
googluj
pl

McAfee Antivirus & Security 5.2.0.286


ico
McAfee Antivirus & Security to aplikacja antywirusowa, mająca ponadto chronić prywatność posiadacza urządzenia mobilnego z systemem Android, jak i ostrzegać go przed potencjalnie niebezpiecznymi aplikacjami. Potrzebne nam będzie zalogowanie się do konta McAfee lub utworzenie nowego, jeśli jeszcze takiego nie posiadamy. Następnie będziemy musieli ustalić 6-cyfrowy kod PIN, który będzie potrzebny, gdy będziemy chcieli zmienić szczególnie wrażliwe ustawienia aplikacji, np. zmienić profil posiadacza.

Możliwości aplikacji są bardzo duże. Do każdej z interesujących nas opcji możemy szybko przejść z ekranu głównego, gdzie udostępniany szereg różnych opcji, którym się teraz przyjrzymy.

Skanowanie bezpieczeństwa - to po prostu przeskanowanie urządzenia. Po wyborze tej opcji otrzymujemy informację, kiedy nastąpiło ostatnie skanowanie i ostatnia aktualizacja. Od razu możemy też wykonać nowe skanowanie, jak i zaktualizować definicje wirusów (oczywiście potrzebne do tego jest połączenie z internetem). Jeśli znalezione zostanie zagrożenie, zostaniemy o tym poinformowani i będziemy mogli przejść do kolejnego okna, w którym poinformujemy McAfee Antivirus & Security o naszym podejściu do problematycznej aplikacji.

Prywatność - w oknie tym sprawdzimy czy aplikacje zainstalowane na naszym urządzeniu zbytnio nie ingerują w naszą prywatność. Aplikacje oceniane są pod kątem stopnia, w jakim uzyskiwać mogą dostęp do naszych danych osobowych. Jeśli jakaś aplikacja żąda więcej, aniżeli wynosi średnia w kategorii, do której taka aplikacja należy, zostanie ona przedstawiona na specjalnej liście. Potem to od nas zależy, czy zaznaczymy aplikację jako godną zaufania (bo przecież niektóre aplikacje z natury rzeczy zbierają więcej danych niż zwykle i to nawet w kontekście aplikacji z podobnej kategorii), czy ją od razu odinstalujemy. Istnieje też możliwość zablokowania aplikacji tak, abyśmy mieli do nich dostęp na wyłączność. McAfee Antivirus & Security udostępnia bowiem tworzenie profilów i w rezultacie możemy np. dać dziecku naszego smartfona z ograniczonym dostępem do aplikacji. W tym samym oknie możemy też zablokować połączenia telefoniczne i wiadomości przychodzące od konkretnych numerów.

Bezpieczeństwo w Internecie - to okno zawierające też Bezpieczeństwo Wi-Fi. Aplikacja zapewnia nas, że będziemy mogli unikać potencjalnie niebezpiecznych sieci Wi-Fi oraz witryn.

Kopia zapasowa - możemy rozpocząć tworzenie kopii zapasowej lub przywrócić dane do naszego systemu. Do wyboru mamy kopię zapasową wiadomości tekstowych, dziennika połączeń i kontaktów. Multimedia dostępne są w tym wypadku dopiero po wykupieniu wersji Premium aplikacji.

Znajdowanie urządzenia - opcja mająca nam pomóc, gdy kiedyś zgubimy urządzenie. Poprzez konto internetowe będziemy mogli znaleźć, zablokować, a nawet wyczyścić urządzenie z danych. Oczywiście funkcje te dostępne będą po spełnieniu określonych warunków. W oknie tym możemy też dowiedzieć się, że istnieje szansa wykonania "dyskretnego" zdjęcia osoby trzymającej nasze urządzenie i przesłania jej na nasz adres e-mail wraz z mapą wskazującą położenie urządzenia. Opcja ta nazywa się CaptureCam.

Ostatnie opcja dostępna z ekranu głównego zachęca do wypróbowania kolejnej aplikacji McAfee, zaś na samym dole tego ekranu wyświetlana jest autopromocja twórców aplikacji. Ekran główny daje dam jednak też możliwość szybkiego przejścia do kluczowych informacji związanych z zagrożeniami, jakie ma dla nas aplikacja.

Aplikacja została bardzo dobrze przygotowana pod względem funkcjonalności. Jeśli mamy z czymś problem i nie wiemy, jak najlepiej użyć danej funkcji, wówczas możemy otworzyć plik z pomocą. Dostępny jest pod znakiem zapytania na pasku dolnym za każdym razem, gdy otwieramy jedno z głównych okien.

Domyślnie ma ustawione automatyczne skanowanie plików i aplikacji oraz włączone ma zabezpieczanie naszych połączeń z internetem. Jeśli więc szukasz całościowej ochrony dla swego urządzenia mobilnego, warto wypróbować możliwości niniejszej aplikacji. Z drugiej jednak strony wszelkie tego typu aplikacje są bateriożerne i spowalniają działanie systemu, dlatego też należy mieć i to na uwadze.

I najważniejsze: początkowo nasza subskrypcja jest bezpłatna, ale możemy wykupić wersję Premium, która pozbawiona jest reklam i informacji o promocjach, a także daje nam 2 GB w chmurze na zdjęcia i filmy. Koszt miesięcznej subskrypcji to 9,99 zł, zaś roczna to wydatek 129,99 zł. Wykupienie jej nie jest jednak wymagane.

Ograniczenia!
Aplikacja wymaga zalogowania się do swojego konta McAfee lub utworzenia nowego. Prócz tego część funkcji wymaga wykupienia wersji Premium aplikacji, lecz nie jest to konieczne, aby cieszyć się z jej funkcjonalności.

Wymagania!
Android 2.2 i nowsze

Spolszczenie!
Aplikacja ustawia język polski automatycznie.

Licencja: Freeware (darmowa)
Oceń program:
-/5

Ocena: 3.1 (10 głosów)

Strefa Download programu
McAfee Antivirus & SecurityMcAfee Antivirus & Sec... dla Android
2019-06-29
przejdź McAfee Antivirus & Security dla Windows

Ilość pobrań: 371 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 2

Komentarze (1)
McAfee Antivirus & Security
avatararrow
HnauHnakrapunt | 2017.09.14 16:12
0 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Za dużo ofert typu 'zainstaluj nas dodatkowo razem z programem x'. Nie lubię tego typu działań.
McAfee Antivirus & Security