w
googluj
pl

CM Security 5.0.0


ico
CM Security to aplikacja wydana na urządzenia mobilne z systemem operacyjnym Android, to aplikacja antywirusowa, lecz zanim przejdziemy do jej szczegółowego opisu, nadmieńmy, że jej ważnym komponentem jest aplikacja Clean Master, optymalizująca system przez oczyszczanie go "ze śmieci wytwarzanych przez aplikacje".

Po pierwszym uruchomieniu programu CM Security zaoferowane nam zostanie skanowanie systemu i aplikacji. Potrwa ono błyskawicznie, bo zaledwie kilka sekund. Następnie może być nam zaproponowana (zależnie od wyników skanowania) ochrona przed złośliwymi stronami, czyli blokada stron wyłudzających informacje oraz stron zawierających potencjalnie niebezpieczny kod. Jeśli nie mamy już włączonej podobnej ochrony, możemy ją teraz uruchomić przy użyciu CM Security. Nastąpi również aktualizowanie bazy danych CM Security poprzez internet, o czym będziemy z kolei poinformowani w pasku powiadomień Androida.

Gdy znajdziemy w następnym oknie, raporcie po skanowaniu, oznajmiony nam będzie w pierwszej kolejności stan bezpieczeństwa przy pomocy jednoznacznej informacji zajmującej niemal połowę ekranu. Dolny przycisk (Zakończ) przeniesie nas po prostu do ekranu startowego. Między nimi jest jeszcze dostęp do trzech funkcji, które możemy aktywować. Są to:
• Doradca prywatności - zobaczymy tu spis uprawnień, na jakie zezwoliliśmy podczas instalacji aplikacji, a także nazwę przykładowego programu korzystającego z tego uprawnienia oraz liczbę innych programów również z tego zezwolenia korzystających; nazwy uprawnień są tu jednak bardziej czytelne niż w trakcie instalowaniu aplikacji, tzn. podzielono je na ogólnie wykorzystywane funkcje; są to: numery telefonów (dzwonienie), czytaj lub wysyłaj wiadomości (SMS i MMS), śledzenie lokalizacji, dostęp do kontaktów, przeczytaj informacje o urządzeniu, dostęp do konta oraz rób zdjęcia lub filmy wideo; wybranie jednej z grup umożliwi nam zapoznanie się z bardziej szczegółową analizą; przykładowo, aplikacje korzystające z uprawnienia "numery telefonów" to aplikacje, które mogą "dzwonić na numery telefonów lub monitorować stan telefonu", co "może być płatne"; ujrzymy też listę wszystkich aplikacji korzystających z takiego uprawnienia, jak i będziemy mogli tapnąć w nazwie wybranej, co da nam przejście do kolejnego okna; w tym, już ostatnim, możemy wesprzeć twórców aplikacji, a tym samym całą społeczność użytkowników ich aplikacji, poprzez wskazanie, czy dana aplikacja jest godna zaufania, czy też nie,
• Skanowanie antywirusowe - przekonamy się tutaj, jaka jest ocena bezpieczeństwa aplikacji zainstalowanych na naszym urządzeniu mobilnym; tapnięcie w daną aplikację otworzy okienko z informacjami takimi, jak m.in. kiedy aplikację zainstalowano i z jakiego źródła, ale możemy też przejść do witryny twórców, aby poznać bardzo, bardzo dokładne raporty nt. aplikacji,
• Luka w zabezpieczeniach - w testowanym wypadku możliwy był phishing SMS; oznacza to możliwy do wykorzystania "błąd w usłudze SMS", polegający na wstawianiu "podrobionych wiadomości w skrzynce odbiorczej bez zgody użytkownika"; luka ta wykorzystywana jest, by podrobić np. wiadomości z banku; w tym przypadku CM Security prosi o to, by jej aplikacja była uruchomiona cały czas,
- Ochrona - dowiemy się tu, jakie funkcje ochrony są aktywowane; mogą to być: ochrona w czasie rzeczywistym, bezpieczne przeglądanie internetu oraz automatyczna aktualizacja definicji wirusów.

Z ekranu głównego możemy natomiast przejść do funkcji takich, jak:
• skanowanie karty SD; czas trwania jest uzależniony od liczby i wielkości plików znajdujących się w pamięci naszego urządzenia; skanowanie może potrwać nawet ponad 10 minut, dlatego uzbrójmy się w cierpliwość; ekran w tym czasie będzie niebieski, gdy wszystko jest dobrze, ale gdy zagrożenie zostanie odnalezione, wtedy staje się czerwony i taki zostaje już do końca skanowania,
• oczyszczenia pamięci ze śmieci; w tym celu trzeba jeszcze zainstalować dodatkowy komponent ze Sklepu Play, czyli wyżej wspomnianą aplikację Clean Master,
• a także funkcji: blokowania połączeń, planowania skanowań, tworzenia listy aplikacji ignorowanych w trakcie skanowania itp.

CM Security to aplikacja wobec której nie można przejść obojętnie. Z jednej strony: jeżeli wchodzimy na podejrzane witryny (nie bójmy się do tego przed sobą przyznać) i ściągamy aplikacje z nieznanego nam źródła czy instalujemy wszystko, jak popadnie, wówczas aplikacja ta może być nam bardzo pomocna. Z drugiej strony: jeżeli używamy tylko Google Play lub innego znanego i renomowanego serwisu z aplikacjami (np. Samsung Apps), wtedy ryzyko pobrania niebezpiecznej aplikacji bardzo maleje, w dodatku jeżeli wchodzimy tylko na znane nam strony czy pobieramy tylko takie pliki, co do których mamy pewność, że są bezpieczne, wtedy nie ma jednak żadnej potrzeby instalowania CM Security ani jakiejkolwiek innej aplikacji, która ma nas chronić. Mimo wszystko można przynajmniej sprawdzić, jaki wynik da przeskanowanie naszego systemu.

Ograniczenia!
Aby korzystać z funkcji o nazwie "Oczyścić śmieci" konieczne jest zainstalowanie aplikacji Clean Master (można to zrobić z okna aplikacji). Ponadto aplikacja musi nawiązywać połączenie z internetem w celu aktualizacji swojej bazy danych.

Wymagania!
Android 2.2 i nowsze

Spolszczenie!
Język polski ustawiany jest automatycznie

Licencja: Freeware (darmowa)
Oceń program:
-/5

Ocena: 4 (24 głosów)

Strefa Download programu
CM SecurityCM Security dla Android
2019-06-29

Ilość pobrań: 1673 | W tym miesiącu: 5 | W poprzednim miesiącu: 2

Komentarze (2)
CM Security
avatararrow
~~Stachu | 2016.03.01 18:48
0 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Słabo łeeeee szajze łeeee
CM Security
avatararrow
~ppp0 | 2015.12.14 06:36
0 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Po co mi informacje co aplikacja może odczytać z mojego telefonu jak nie mogę za pomocą tego antywirusa wyłączyć tych uprawnień.
Niech programiści zaczną od tego.
CM Security