w
googluj
pl

Comodo Mobile Security 2.8.2


ico
Comodo Mobile Security to aplikacja mająca w czasie rzeczywistym chronić system Android przed zagrożeniami różnego typu, pomagać go optymalizować i chronić prywatność użytkownika smartfona czy tabletu. Chodzi o zagrożenia wirusami, ryzykowne ustawienia systemu czy posiadanie niebezpiecznych aplikacji, bo pobieranych z mało popularnych źródeł. Comodo umożliwia jednak więcej. Udostępnia filtry dla połączeń telefonicznych czy wiadomości tekstowych przez skonfigurowanie specjalnych czarnych list czy zablokowanie SMS-ów ze względu na pewne słowa kluczowe. Dostępna jest też dzięki niemu usługa antykradzieżowa, który daje szansę sterowania urządzeniem na odległość: zablokowanie go czy wykasowania wszystkich danych, a nawet zrobienia zdjęcia osobie, która ukradła albo znalazło to urządzenie. Prócz programu dla urządzeń mobilnych, producent oferuje również aplikacje antywirusowe i podobnego typu dla systemów stacjonarnych Windows, Mac i Linux.

Po uruchomieniu i zaakceptowaniu licencji, program wymagać będzie ustawienia go jako administratora urządzenia, by ochronić się przed odinstalowaniem z poziomu innych aplikacji; przede wszystkim umożliwi to Comodo sterowanie blokowaniem ekranu (możemy anulować zgodę). Na samym początku użytkowania przeprowadzi automatyczną analizę systemu. Nie powinniśmy być zdziwieni tym, że po przeskanowaniu stan systemu zostanie określony jako "zagrożony". Jest to manipulacja, która ma sprawić, byśmy od razu zaufali aplikacji. Nie dotyczy to zresztą tylko Comodo, gdyż informowanie o zagrożeniu już po pierwszym (i to zwykle wymuszonym, bo automatycznym) skanowaniu to stała cecha programów antywirusowych itp. Wystarczy wyobrazić sobie, co byśmy pomyśleli, gdyby na ekranie pojawiła się nota w stylu "Wszystko OK! Twój system jest bezpieczny". Zatem lepiej zająć się wielowymiarowym spojrzeniem na aplikację, a nie sugerować się tym, co jej "wypada" (można powiedzieć, że to taka poprawność polityczna skanerów z tej kategorii). Ze szczegółami zagrożeń zapoznać się zresztą możemy przy podsumowaniu skanowania i wtedy dopiero wszystko staje się jasne.

Ale wróćmy do samych funkcji aplikacji. Ekran startowy podzielono na dwie zakładki. W pierwszej mamy funkcje związane z ochroną: skanowanie systemu (to właśnie ono jest przeprowadzane na samym początku), skanowanie antywirusowe aplikacji lub pamięci, monitorowanie ruchu sieci (a więc pomiar transferu internetowego), doradcę prywatności (np. skan uprawnień aplikacji), moduł antykradzieżowy. Moduł antykradzieżowy, którego brak na pewno będzie nam wskazany po skanowaniu jako jedno z zagrożeń, umożliwia: zdalne lokalizowanie, powiadomienie o zmianie karty SIM, zdalne blokowanie, formatowanie pamięci urządzenia i zrobienie zdjęcia znalazcy albo złodzieja. Funkcja ta musi być skonfigurowana; proces jest prosty. Z kolei zakładka Narzędzia daje dostęp do: optymalizacji (zarządzania procesami i usuwaniem pamięci podręcznej), menedżera aplikacji, blokowania połączeń, tworzenia kopii zapasowych kontaktów czy wiadomości SMS.

Trudno wykazać znaczące różnice między tym, a innymi programami antywirusowymi. Najlepsze z nich, a Comodo można do nich zaliczyć, nie skupiają się tylko na szukaniu wirusów, ale dają dużo więcej funkcji; może nawet bardziej przydatnych od samego skanera antywirusowego (to ostatecznie i zawsze zależy od tego, jak używamy urządzenie; dla Ciebie to właśnie wykrywanie wirusów może być najważniejsze). Jeśli chodzi o mniej znaczące różnice, to Comodo ma nie za bardzo nowoczesny design (to na minus), ale ma jednak więcej funkcji, niż konkurenci (a to oczywiście na plus). Fajna jest przede wszystkim funkcja prywatnej przestrzeni - ale o tym, czym ona jest, dowiesz się już sam po zainstalowaniu programu.

Uwaga!
Dostępna jest wersja programu dla systemu Windows.

Ograniczenia!
Dostęp do wszystkich funkcji wymaga zainstalowania kolejnych aplikacji. Wymagany również jest root do części funkcji.

Wymagania!
Android 2.2 i nowsze

Spolszczenie!
Język polski ustawiany jest automatycznie

Licencja: Freeware (darmowa)
Oceń program:
-/5

Ocena: 3.9 (16 głosów)

Strefa Download programu
Comodo Mobile SecurityComodo Mobile Security dla Android
2016-09-08
przejdź Comodo Mobile Security dla Windows

Ilość pobrań: 1854 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
Comodo Mobile Security