w
googluj
pl

Client Cerberus 2.1.1


ico
Client Cerberus jest to aplikacja wydana na urządzenia mobilne z systemem operacyjnym Android, która umożliwia w łatwy sposób wysyłanie specjalnych poleceń, komend do urządzenia z zainstalowanym programem Cerberus. Co to jest Cerberus? To wszechstronne narzędzie antykradzieżowe, które udostępnia przez stronę internetową lub właśnie przez komendy SMS-owe, zdalne wykonanie czynności takich jak lokalizowanie i śledzenie urządzenia mobilnego czy kasowanie zawartości jego pamięci. Funkcji tych jest o wiele więcej i dlatego warto przynajmniej przetestować Cerberusa - zwłaszcza, że można go za darmo testować przez 7 dni i jest to na pewno wystarczająco długi okres czasu na to, aby przekonać się, czy nasz smartfon/tablet potrzebuje takiego zabezpieczenia, czy nie. (Wśród "bezpiecznych" czynności, jakie wykonać można zdalnie dla samego przetestowania funkcjonalności Cerberusa, szybkości wykonywania poleceń itp., jest np. możliwość zrestartowania systemu).

Do urządzenia z Cerberusem można z poziomu tego Klienta wysłać SMS-a na dwa sposoby. Pierwszy sposób wykorzystuje dane komórkowe, czyli połączenie z internetem; SMS ma być niewidoczny dla użytkownika. Drugi sposób jest standardowy; SMS będzie więc widoczny dla znalazcy urządzenia czy złodzieja. W kolejnych polach formularza wpisujemy numer telefonu, hasło do Cerberusa (podane przez nas przy rejestrowaniu konta), a na koniec wybieramy polecenie i je zatwierdzamy. Cały proces jest łatwy do przeprowadzenia i wykonywany od razu.

Po otworzeniu szuflady nawigacyjnej ("szuflada nawigacyjna" to oficjalna nazwa zakładki z głównym menu, którą otwiera się gestem przesunięcia palcem po ekranie z lewej krawędzi do środka), możemy przejść do historii logów, tzn. dziennika wykonanych poleceń SMS. Kolejna opcja jest niezwykle użyteczna: pod nazwą "Kontrola sieci" ukrywa się panel sterowania urządzeniem podobny do tego, jakim dysponujemy z poziomu przeglądarki internetowej (mamy tu m.in. mapę z oznaczoną lokalizacją urządzenia). Jest świetnie przystosowany do urządzenia mobilnego, a nie jest tylko zwykłym włożeniem w ramy aplikacji mobilnej okna strony internetowej. Ostatnia zaś funkcja dostępny z szuflady pozwala przejrzeć dziennik poleceń wywołanych przez tenże właśnie panel.

Klient Cerberusa będzie wspaniałym uzupełnieniem podstawowej aplikacji dla tych użytkowników, którzy dysponują więcej niż jednym urządzeniem z zainstalowanym Cerberusem. Jeżeli mamy jedno urządzenie to nie ma sensu instalowanie Klienta, gdyż nie ma sensu wysyłanie poleceń samemu sobie. Jednak po wykupieniu licencji (jest jednorazowa i dożywotnia), można dołączyć do konta w sumie pięć urządzeń. Jeśli więc Androida z Cerberusem mamy na minimum dwóch urządzeniach, wówczas instalacja Klienta na jednym z nich wydaje się sensowna.

Ograniczenia!
Aplikacja skierowana jest wyłącznie do użytkowników programu Cerberus.

Wymagania!
Android 1.6 i nowsze

Spolszczenie!
Język polski ustawiany jest automatycznie

Licencja: Freeware (darmowa)
Oceń program:
-/5

Ocena: 5 (1 głosów)

Strefa Download programu
Client CerberusClient Cerberus dla Android
2015-01-04

Ilość pobrań: 196 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
Client Cerberus