w
googluj
pl

SuperSU 2.82


ico
SuperSU to aplikacja dostępna na urządzenia mobilne z systemem operacyjnym Android, która pozwala zarządzać dostępem aplikacji do uprawnień administracyjnych. Trzeba jednak mieć już zrootowany system, aby móc korzystać z tego narzędzia. Następnie, gdy spodoba nam się jakiś program, którego funkcja wymaga roota (o czym twórcy zwykle informują na samym wstępie opisów swoich aplikacji), można poprzez SuperSU zezwolić na ten dostęp lub go odmówić - specjalne okienko wyskakuje, gdy taki program będzie chciał mieć dostęp do roota, i to w tym okienku decydujemy o dostępie. Decyzja ta - obojętnie jaka by nie była - wcale nie musi być ostateczna, gdyż w ustawieniach SuperSU będzie można potem dowolnie zmienić stan uprawnień.

Spis wszystkich aplikacji chcących mieć dostęp do roota zawiera w interfejsie SuperSU informację o tym, czy dostęp ten przyznaliśmy (kolor zielony), czy też nie (kolor czerwony). Aby zmienić decyzję wystarczy tapnąć w daną aplikację i wybrać stosowną opcję. Zresztą, jeśli tylko chcemy to możemy zrezygnować z domyślnie ustawionej funkcji pytania nas za każdym razem o to, czy dostęp do roota nowo zainstalowanej aplikacji ma być przyznany. W ustawieniach SuperSU można bowiem zmienić sposób działania tego narzędzia i z funkcji zapytania (prośby o dostęp), można automatycznie dostęp ten przyznawać - bądź odmawiać. Prócz tego SuperSU umożliwia przejrzenia dziennika wydarzeń z nim związanych, tzn. zapoznać się możemy z dokładnym terminem, nazwą programu i decyzją - oczywiście bazującą na naszych ustawieniach - podjętą w stosunku do niego przez SuperSU. W ustawieniach istnieje możliwość zdecydowania o terminie przedawnienia logów (domyślnie kasowane są po jednym dniu) oraz o formacie daty logów.

Reasumując, SuperSU to doskonałe narzędzie do "obrony roota" - sami decydujemy, jakie aplikacje mają do niego dostęp. Z drugiej strony należy jednak pamiętać, że jego funkcja zapytania nie jest wcale niezbędna. Przykładowo, jeśli tylko pobieramy znane aplikacje i robimy to tylko przez Google Play, to można w ustawieniach SuperSU aktywować wspomniane już automatyczne przyznawanie uprawnień, w rezultacie czego SuperSU będzie sobie żyło w tle, a jej okienka nie będą nas "straszyć".

Uwaga!
Można utracić roota, gdy odinstaluje się tę aplikację w zwykły sposób. Więcej informacji na stronie aplikacji w Google Play.

Ograniczenia!
Aby korzystać z aplikacji, konieczny jest dostęp do roota. Pełna funkcjonalność aplikacji dostępna jest w wersji Pro, która kosztuje 9,99 zł.

Wymagania!
Android 2.1 i nowsze

Spolszczenie!
Język polski ustawiany jest automatycznie

Licencja: Freeware (darmowa)
Oceń program:
-/5

Ocena: 2.7 (3 głosów)

Strefa Download programu
SuperSUSuperSU dla Android
2017-05-29

Ilość pobrań: 2403 | W tym miesiącu: 22 | W poprzednim miesiącu: 20

Komentarze (0)
SuperSU