w
googluj
pl

avast! Mobile Backup 1.0.7754


ico
avast! Mobile Backup to program, dzięki któremu będziemy mogli utworzyć kopię zapasową urządzenia mobilnego z systemem operacyjnym Android. Kopia danych przechowywana jest na Dysku Google, a harmonogram wykonywania kopii można dokładnie skonfigurować.

Aby w ogóle móc z aplikacji korzystać należy w pierwszej kolejności zarejestrować się w witrynie Avast (my.Avast.com); operacjami związanymi z kopiami zapasowymi będzie można potem zarządzać przez interfejs aplikacji internetowej. Krok ten - z wykorzystaniem albo profilu Facebooka, albo przez podanie adresu e-mail - można wykonać zaraz po uruchomieniu aplikacji. Oczywiście jeśli mamy już konto Avast, wystarczy podać hasło. Drugim etapem jest włączenie w proces usługi Dysku Google. Mobile Backup potrzebuje Dysku Google do przechowywania kopii zapasowych plików graficznych, plików audio, wideo i aplikacji. Trzecim krokiem - a jednocześnie pierwszym dotyczącym właściwego tworzenia backupu - jest wybór elementów do skopiowania. Na ekranie dostępne będą opcje zarówno darmowe, jak i płatne (dostępne w wersji Premium). Wersja darmowa umożliwia utworzenie kopii wszystkich kontaktów, połączeń oraz wiadomości SMS, jak i plików graficznych; wersja płatna - dodatkowo plików: audio, wideo, aplikacji. Krok ten można jednak pominąć. Ostatni etap początkowej konfiguracji polega natomiast na podjęciu decyzji odnośnie tego czy kopia ma być tworzona wyłącznie przez wi-fi; prócz tego określamy maksymalny rozmiar pojedynczego pliku, który może być skopiowany; krok ten jednak też można pominąć.

Jakie cechy szczególne ma ta aplikacja? Możemy w niej m.in. ustalić harmonogram wykonywania kopii zapasowej: konkretne dni tygodnia i czas; określić ograniczenia, np. backup tworzona może być tylko wtedy, gdy urządzenie jest podłączone do zewnętrznego zasilania; utworzyć kod PIN dostępu do wszystkich aplikacji w systemie. Kopia zapasowa dziennika połączeń może być tworzona od razu po wykonaniu połączenia przychodzącego lub wychodzącego; możliwe jest też uaktywnienie funkcji odpowiadającej za tworzenie backupu SMS-ów zaraz po otrzymaniu nowej wiadomości.

Ograniczenia!
Aby korzystać z aplikacji konieczne jest zarejestrowanie się w jej usłudze (czyli trzeba mieć konto Avast); można to zrobić przez Facebooka lub e-mail. Do tworzenia kopii zapasowej potrzebny jest Dysk Google. Dodatkowe funkcje aplikacji dostępne są w wersji Premium, której subskrypcja kosztuje 6,32 zł miesięcznie albo 47,15 zł rocznie.

Wymagania!
Android 2.2 i nowsze

Spolszczenie!
Język polski ustawiany jest automatycznie

Licencja: Freeware (darmowa)
Oceń program:
-/5

Ocena: 5 (1 głosów)

Strefa Download programu
avast! Mobile Backupavast! Mobile Backup dla Android
2014-10-21

Ilość pobrań: 105 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 1

Komentarze (0)
avast! Mobile Backup