w
googluj

Bitdefender Antivirus Free 3.5.5


ico
Bitdefender Antivirus Free to bardzo łatwy w użyciu i nie potrzebujący konfiguracji program antywirusowy dostępny na urządzenia mobilne z systemem operacyjnym Android, należący do Bitdefendera - znanej firmy z rynku oprogramowania związanego z bezpieczeństwem komputerów PC, Mac i nie tylko.

Przed przejściem do właściwego interfejsu programu musimy zaakceptować warunki korzystania z niego (postanowienia licencyjne). Ekran główny przedstawia nam z kolei duży przycisk służący do przeskanowania systemu; informuje, kiedy system skanowany był po raz ostatni i że aplikacja działa już w trybie autopilota, czyli że będzie automatycznie skanowała wszystkie nowe aplikacje; umożliwia też przejście do "zaawansowanej ochrony" (zaraz powiemy, o co chodzi), a także ustawień (przez ikonę w pasku akcji albo przez naciśnięcie sprzętowego przycisku MENU).

Jeśli chodzi o podstawową funkcję skanowania, to nie trwa ona długo. Jest to oczywiście zależne od naszego systemu, liczby aplikacji, ale nie powinno trwać dłużej niż minutę, co warto pochwalić. Jeżeli skanowanie nie odnajdzie zagrożeń to możemy opuścić aplikację - chyba, że zainteresuje nas inna aplikacja Bitfindera dla Androida. "Zaawansowana ochrona" lub inne tego typu sformułowania, jakie odnajdziemy na dolnym pasku ekranu startowego to nic innego, jak link do strony w Google Play i głównej aplikacji Bitfindera, tzn. Mobile Security.

Dopowiedzmy, że w ustawieniach aplikacji możemy wyłączyć funkcję autopilota oraz wyłączyć skanowanie pamięci (startowo jest ono włączone, choć nie jest uściślone, co producent ma na myśli przez "scan storage"; domyślamy się, że chodzi o pamięć, ale nie wiadomo, o jaki jej zakres).

Na koniec pamiętajmy tylko, że omawiana aplikacja wymaga połączenia z internetem, aby móc korzystać z jej najważniejszej funkcji, czyli skanowania w poszukiwaniu wirusów. A komu ją polecamy? Jeżeli instalujemy aplikacje z ryzykownych źródeł - a ryzykowne są wszystkie poza Google Play - to wtedy naprawdę warto mieć Bitdefender Antivirus Free.

Ograniczenia!
Aby korzystać z funkcji skanowania, konieczne jest nawiązanie połączenia z internetem.

Wymagania!
Android 2.0.1 i nowsze

Licencja: Freeware (darmowa)
Oceń program:
-/5

Ocena: 5 (2 głosów)

Strefa Download programu
Bitdefender Antivirus FreeBitdefender Antivirus ... dla Android
2018-10-16

Ilość pobrań: 245 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 3

Komentarze (0)
Bitdefender Antivirus Free