w
googluj

Oops! 3.1.2


ico
Oops! to nazwa aplikacji dostępnej na urządzenia mobilne z systemem operacyjnym Android, która daje nam możliwość pomysłowego zablokowania dostępu do innych aplikacji, ale która nie wykorzystuje do tego żadnego tradycyjnego hasła. Program nie wykorzystuje więc ani kodów PIN, ani wzorów, które trzeba narysować na ekranie. Co więc wykorzystuje? Przyciski zwiększania i zmniejszania głośności! Trzeba przyznać, że to oryginalne podejście do kwestii nieuprawnionego dostępu do naszych aplikacji. Sprawdźmy je w praktyce!

Po pierwszym uruchomieniu programu dysponujemy bardzo krótką instrukcją jego obsługi. W ustawieniach globalnych, do których przejdziemy zaraz po zatwierdzeniu instrukcji, musimy przede wszystkim włączyć działanie Oops! i zadecydować o sposobie postępowania tej aplikacji w sytuacji, gdy wyłączamy ekran, tzn. czy ma wtedy blokować dostęp, czy nie. Do tego utworzyć można własne hasło, bo domyślne to trzykrotne naciśnięcie przycisku zwiększania głośności. Przy tworzenia hasła wybieramy liczbę przycisków: od 2 do 5, a potem naciskamy wybrane przyciski i wzór ten powtarzamy. Po naciśnięciu fizycznego przycisku BACK znajdziemy się na ekranie aplikacji zablokowanych oraz odblokowanych. (Bez obaw: ekran ustawień dostępny jest dla nas cały czas; ikona dostępu do niego znajduje się w pasku akcji).

Dodanie konkretnych aplikacji do listy zablokowanych polega na ich przeciągnięciu w lewo. Po przejściu do widoku na zablokowane, możemy tych właśnie dodanych tu aplikacji nie zobaczyć - musimy w tym celu odświeżyć widok, a zrobimy to przeciągnięciem ekranu w dół, czyli w tradycyjny już sposób odświeżania zawartości w Androidzie, znany zwłaszcza z Gmaila Google. Usunięcie aplikacji z listy zablokowanych polega na przesunięciu aplikacji w prawo (a więc, niejako, wsunięcia jej do prawej zakładki, listy odblokowanych). Natomiast po przesunięciu aplikacji w lewo otrzymamy dostęp do kolejnej funkcji: wyboru tapety, jaka ma być wyświetlana po uruchomieniu zablokowanej aplikacji. Może to być czarny ekran lub nawet zdjęcie z naszych zasobów.

Oops! jest wyśmienity! Blokuje aplikacje w kompletnie niezauważalny sposób. Umożliwia nam też zablokowanie launchera, co oznacza, że przy jego użyciu możemy w pewnym sensie zablokować dostęp do urządzenia tak, jak robi to tradycyjny ekran blokady.

Wymagania!
Android 2.3.3 – 4.4

Licencja: Freeware (darmowa)
Oceń program:
-/5

Ocena: 5 (1 głosów)

Strefa Download programu
Oops!Oops! dla Android
2018-08-19

Ilość pobrań: 2 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
Oops!