w
googluj

Secret Space Encryptor 1.8.0


ico
Secret Space Encryptor (zwany też po prostu SSE) to aplikacja dostępna na urządzenia mobilne z Androidem, która odgrywać może w naszym systemie aż potrójną rolę, tzn.: 1) menedżera haseł, 2) narzędzia szyfrującego tekst, 3) narzędzia szyfrującego pliki i katalogi. Ten intuicyjny podział na funkcje odzwierciedlony jest w interfejsie samej aplikacji, co opiszemy w dalszej części, ale teraz zaznaczymy, że druga i trzecia z wymienionych funkcji dostępne są w ramach samodzielnych programów wydanych na wszystkie popularne stacjonarne systemy operacyjne (Windows, Mac, Linux). Dokładniej rzecz biorąc, chodzi o programy: Paranoia Text Encryption oraz SSE File Encryptor. Co istotne, wszystkie są w pełni kompatybilne z aplikacją SSE dla Androida, tak więc zaszyfrowany plik w Androidzie można będzie odszyfrować w Windowsie przy pomocy narzędzi od tego samego producenta.

Aplikacja dla Androida, jak już zaznaczyliśmy, udostępnia podstawowe funkcje od razu na ekranie głównym. Opiszmy je zatem:
• Password Vault - po pierwszym przejściu do menedżera haseł określimy swoje hasło główne (master); jednocześnie poznamy jego siłę w 5-stopniowej skali. Będzie ono potrzebne za każdym razem, gdy będziemy chcieli ponownie przejść do tej funkcji w aplikacji. (Taka sama procedura obowiązuje w kolejnej funkcji: Text Encryptor). Jeśli chodzi o zarządzanie hasłami do usług trzecich, program daje możliwość wpisania nazwy konta, wybrania koloru kłódki, wpisania hasła (przy czym można je też wygenerować), jak i, opcjonalnie, sporządzenia dowolnej notatki. Konta haseł można powiązać i umieścić w folderach. Dostępna jest też możliwość importu/eksportu sejfu,
• Text Encyptor - szyfrowanie konkretnego tekstu polega na jego: 1) napisaniu bądź wklejeniu ze schowka, 2) tapnięciu w przycisk szyfrowania ("Encrypt"). W rezultacie otrzymamy tekst zakodowany; możliwe jest też wklejenie już zakodowanego tekstu i odszyfrowanie jego znaczenia. Wygenerowany tekst można np. wysłać do aplikacji trzeciej. Opcjonalne jest ustawienie dla niego hasła (będzie obowiązywać podczas całej aktualnej sesji szyfrowania/deszyfrowania),
• File/Dir Encryptor - widok startowy to tutaj po prostu widok na zawartość naszej wewnętrznej karty pamięci. Po dotknięciu w plik, który chcemy zaszyfrować, wystarczy tylko zatwierdzić operację dotykając przycisku funkcji ("Encrypt File"). W efekcie otrzymamy plik archiwum, z rozszerzeniem ENC, który będzie widoczny w jakimś innym eksploratorze - ale to wszystko, bo nie będzie go można otworzyć. Naturalnie, plik ENC można będzie rozszyfrować w omawianym programie. Dodajmy, że za pomocą tego wbudowanego w SSE eksploratora użytkownik może również przeprowadzić takie operacje na plikach, jak zmiana nazwy, usunięcie, otworzenie czy wysłanie go. Po zaszyfrowaniu pliku, jego oryginalną wersję można usunąć lub oddać ten proces w "ręce" programu, który zajmować się tym będzie automatycznie (stosowna opcja znajduje się w ustawieniach globalnych programu),
• Other Utils - SSE jest tak bogaty, że oferuje w ramach oddzielnych funkcji generatora haseł oraz czyściciela systemowego schowka (czyli miejsca w pamięci RAM, które przechowuje skopiowaną albo wyciętą treść, np. tekst czy obraz).

Co do algorytmu szyfrującego dane, wykorzystywane są w aplikacji najpopularniejsze, mianowicie: AES (Rijndael) 256bit, RC6 256bit, Serpent 256bit, Blowfish 256bit/448bit, Twofish 256bit, GOST 256bit. Kolejnym jej plusem są dokładne instrukcje obsługi każdej z funkcji, okraszone obrazkami; każdy ekran zawiera ikonę pomocy, która od razu nam wszystko, w razie kłopotu, pokaże. Cała obsługa jest zresztą łatwa nawet bez instrukcji. W rezultacie, po zainstalowaniu SSE otrzymujemy świetną, bo rozbudowaną i jednocześnie prostą, aplikację, której niewątpliwym walorem jest też kompatybilność z wersjami stacjonarnymi.

Uwaga!
Dostępne są wersje tego programu dla systemu Windows; to Paranoia Text Encryption oraz SSE File Encyptor

Ograniczenia!
W wersji Pro, która kosztuje 22,53 zł, dostępny jest dodatkowo m.in. algorytm Threefish 1024bit. Producent zaznacza jednak, że wersja ta skierowana jest do zaawansowanych użytkowników lub tych, którzy chcą go wesprzeć finansowo. Program bowiem w swej istocie jest darmowy; wszystkie funkcje są dostępne od razu; nawet reklamy nie są w nim wyświetlane.

Wymagania!
Zależne od urządzenia

Licencja: Freeware (darmowa)
Oceń program:
-/5

Ocena: 5 (1 głosów)

Strefa Download programu
Secret Space EncryptorSecret Space Encryptor dla Android
2018-09-05

Ilość pobrań: 43 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
Secret Space Encryptor