w
googluj

App Lock


ico
App Lock jest narzędziem umożliwiającym łatwe i szybkie zablokowanie niepożądanego dostępu do dowolnej aplikacji w systemie operacyjnym Android. Dzięki niemu nikt niepowołany nawet nie zdoła otworzyć tak osobistych aplikacji, jak naszego klienta e-mail, komunikatora SMS, Google Play, Evernote czy Facebooka. Główne atuty App Locka to: najprostsza możliwa obsługa, piękne wykonanie na bazie Material Design, a także dopracowanie. Ma chyba wszystko, aby można go było nazwać idealnym narzędziem - perfekcyjnym programem.

Po pierwszym uruchomieniu App Locka decydujemy, czy będziemy korzystać z blokady opartej na wstukiwanym kodzie PIN, czy rysowanym wzorze. Każdorazowa próba otworzenia interfejsu tego narzędzia oraz aplikacji trzecich wymagać będzie podania tego właśnie kodu; w razie potrzeby, zmienimy go potem w ustawieniach globalnych. Po przejściu do właściwego interfejsu dysponować będziemy widokiem na 3 sekcje-zakładki. Pierwsza z nich to "wszystkie aplikacje". Przedstawia listę wszystkich naszych aplikacji, ale podzielone są na "popularne" oraz "pozostałe". W tej pierwszej grupie znajdują się typowo osobiste programy, zwłaszcza zaś służące do komunikacji. Obok nazwy każdego z programów jest przełącznik, dzięki któremu w błyskawiczny sposób zmienimy stan: z odblokowania w zablokowanie - albo: z zablokowania w odblokowanie. Kolejne sekcje odzwierciedlają te właśnie stany: tak więc "zablokowane" pokażą nam listę wszystkich aktualnie zablokowanych aplikacji, a "odblokowane" - wszystkich odblokowanych. Po pierwszym uruchomieniu App Locka pierwsza i ostatnia sekcja mają identyczną zawartość, bo naturalnie nic nie jest - przez sam fakt zainstalowania tego narzędzia - automatycznie zablokowane. O wszystkim decydujemy tylko i wyłącznie my.

Program działa po ewentualnym zrestartowaniu systemu, zatem nie trzeba pamiętać o ponownym włączaniu go za każdym razem. A jak spełnia swą funkcję w praktyce? Jeżeli będziemy chcieli uruchomić zablokowaną aplikację, będziemy też musieli podać skonfigurowany kod. Przy jego 3-krotnym błędnym wprowadzeniu, wymagane będzie odczekanie 20 sekund, zanim możliwe stanie się podjęcie nowej próby. Ustawić można czasowe uśpienie blokady na 1, 3, 9, 12 godzin, dzięki czemu wszystko będzie odblokowane. Określimy też w opcjach, czy nowe aplikacje mają być automatycznie dodawane do listy zablokowanych, a także czy wymagane będzie podanie kodu przy odinstalowaniu aplikacji. Na ostatnią z wymienionych opcji powinniśmy zwrócić szczególną uwagę: jest bowiem niezwykle istotna z punktu widzenia bezpieczeństwa, ponieważ zablokuje możliwość odinstalowania również samego App Locka. (Odinstalowanie App Locka to usunięcie wszystkich blokad).

Wymagania!
Android 4.0.3 i nowsze

Licencja: Freeware (darmowa)
Oceń program:
-/5

Ocena: 5 (1 głosów)

Strefa Download programu
App LockApp Lock dla Android
2017-10-19

Ilość pobrań: 95 | W tym miesiącu: 2 | W poprzednim miesiącu: 1

Komentarze (0)
App Lock