w
googluj

Hide It Pro 6.2


ico
Hide It Pro to bardzo sprytne narzędzie służące do ukrywania obrazów, filmów, muzyki, aplikacji. Mało tego: posłużyć może również np. do zablokowania dostępu do interfejsu wskazanych programów, a to i tak nie wszystko. Słowem: to kombajn, choć niektóre z jego funkcji wymagać będą od nas podjęcia specjalnych działań. Narzędzie dostępne jest dla platform Android oraz iOS, a także jako dodatek do stacjonarnej przeglądarki Google Chrome. Przyjrzymy się teraz wersji dla smartfonów i tabletów z Androidem.

Pierwsze, co się rzuca w oczy, to ikona aplikacji, która jakby nijak się ma do oferowanej przez nią funkcji. Ikona przedstawia nutki, a więc wychodziłoby na to, że to prędzej jakiś odtwarzacz muzyczny albo coś w tym stylu, aniżeli sejf na pliki. Okazuje się, że funkcja ukrywania danych osobistych użytkownika została przez autora ukryta. Po zainstalowaniu Hide It Pro w naszym systemie, w spisie wszystkich programów odnajdziemy go bowiem jako Audio Managera. Po uruchomieniu będziemy mieć do czynienia z prostym menedżerem dźwięku Androida - ustawimy suwakami głośność alarmu, powiadomień itd., a wartości te będą miały realne odzwierciedlenie w naszym systemie. Oczywiście, przydatność takiego audio-menedżera jest żadna - to tylko kilka suwaków, które dostępne są choćby w zwykłych ustawieniach systemu, niemniej jako zasłona dymna sprawdza się wyśmienicie.

Aby przejść do właściwej funkcji ukrywania danych, czyli sejfu na prywatne pliki, należy tylko przytrzymać logo. Początkowo zostaniemy jeszcze do tego zachęceni stosowną wiadomością, która jednak potem będzie niewidoczna, więc potencjalny intruder nie powinien wiedzieć, o co chodzi. Jak przebiega konfiguracja sejfu? Na początku określimy sposób blokady. Są 2 możliwości: cyfrowy kod PIN albo hasło składające się z dowolnych znaków. Następnie, ale już opcjonalnie, wpiszemy adres e-mail, aby móc na niego otrzymać skonfigurowane hasło na wypadek jego zagubienia. Wiadomo: brak hasła to brak dostępu do sejfu.

Podstawowe funkcje, tzn. ukrywania obrazów, filmów i muzyki, dostępne są od razu po zainstalowaniu programu - i łatwe w użyciu. Wszystko sprowadza się do wyboru plików wskazanego typu. Co ciekawe, sejf ma własną przeglądarkę grafik, odtwarzacz filmów, eksplorator plików, notes, a nawet aparat i kamerę! Bogato, ale z kolei np. funkcja ukrywania aplikacji wymaga dostępu do roota. Niektóre inne funkcje wymagają natomiast pobrania rozszerzeń. Wszystkie są darmowe i dostępne w Google Play, przy czym nie należy się spodziewać, że będą działać lepiej od dedykowanych. Tak czy inaczej, wspomnijmy, że jednym z rozszerzeń jest nawet... przeglądarka internetowa!!!

Podsumowując, Hide It Pro to sejf na pliki, czyli narzędzie umożliwiające schowanie w pamięci urządzenia danych osobistych, takich jak zdjęcia, przy czym funkcja ta ukrywa się za specjalną aplikacją, menedżerem dźwięku, stąd ikona przedstawiająca nutki, a oficjalna nazwa w systemie - Audio Manager. Udostępnia multum możliwości, opcji i ustawień. To na pewno jedna z najbardziej rozbudowanych aplikacji w historii Androida i na pewno jedna z najlepszych w kategorii sejfów na pliki.

Uwaga!
Należy pamiętać, że ikona tej aplikacji to nie pomyłka i że po instalacji odnajdziemy ją jako Audio Managera

Ograniczenia!
Aplikacja wyświetla reklamy, gdy jesteśmy połączeni z internetem; usunięcie reklam kosztuje 13,20 zł. Niektóre funkcje wymagają dostępu do roota oraz pobrania rozszerzeń.

Wymagania!
Android 3.0 i nowsze

Licencja: Freeware (darmowa)
Oceń program:
-/5

Ocena: 5 (2 głosów)

Strefa Download programu
Hide It ProHide It Pro dla Android
2017-12-10

Ilość pobrań: 71 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 1

Komentarze (0)
Hide It Pro