w
googluj
pl

Avast App Locker 1.2.1


ico
Avast App Locker jest to narzędzie służące do zablokowania dostępu do interfejsów określonych przez nas aplikacji w systemie operacyjnym Android. Blokada powstanie na bazie 4-cyfrowego kodu PIN. W efekcie nikt, oprócz nas, nie otworzy komunikatora SMS, klienta e-mail, pamiętnika wdzięczności czy też menedżera wydatków - i nikt nie pozna naszych informacji tajnych i osobistych. Niektóre aplikacje powinny oferować funkcję blokady same z siebie, jeżeli jednak tego nie czynią (albo czynią za dodatkową opłatą), to problemu już nie będzie.

Po pierwszym uruchomieniu trzeba zrobić kilka rzeczy. Po pierwsze, aby ochronić ten program przed możliwym i jakże łatwym usunięciem z systemu, nadamy mu uprawnienia administracyjne. Po drugie, wybierzemy z menu kont systemowych (tj. adresów e-mail) to, które posłuży to ewentualnego zresetowania hasła. Po trzecie, określimy hasło dostępu, czyli PIN właśnie. Po przejściu do właściwego interfejsu zobaczymy alfabetyczną listę programów - z tymi przeznaczonymi do blokady na samej górze. Opisywane narzędzie automatycznie zaproponuje do zablokowania sklep Google Play oraz ustawienia systemowe. W pasku narzędziowym znajdziemy główny przełącznik ON/OFF, określający działanie całej blokady. Włączona funkcja zablokuje co najmniej jedną aplikację i będzie nią ta omawiana. (Warto pamiętać, że w tej sytuacji nie będzie możliwe odinstalowanie App Lockera w jakikolwiek sposób). A co się stanie, jeżeli nie poda się prawidłowego PIN-u przy uruchamianiu zablokowanej aplikacji? Trzeba będzie poczekać na kolejną próbę: po pierwszej nieudanej - 1 sekundę, po drugiej - 2, po trzeciej - 4, po czwartej - 8 sekund itd. Po przejściu do ustawień globalnych otrzymamy możliwości: zmiany PIN-u oraz automatycznego blokowania aplikacji po 10 sekundach albo natychmiast.

W naszym teście program spisywał się bardzo dobrze, chociaż niekiedy kazał podawać kod 2 razy (a nie było żadnej pomyłki). Większą wadę upatrujemy jednak w czym innym: szkoda, że nie da się usunąć z systemowego panelu powiadomienia o tym, że blokada Avasta działa w tle (takie zachowanie ma swoje uzasadnienie, ale...). Mimo wszystko, na pewno warto przetestować ten program na własnej skórze. Zauważmy na koniec, że oferowana przez niego funkcjonalność jest także dostępna w ramach innego programu Avasta dla Androida: Mobile Security & Antivirus. Dobrze jednak, że zdecydowano się na wydanie osobnej aplikacji z tą funkcją.

Ograniczenia!
Wymagane jest podanie adresu e-mail (konta systemowego) do resetowania hasła

Wymagania!
Android 4.0.3 i nowsze

Spolszczenie!
Język polski ustawiany jest automatycznie, ale spolszczenie jest tylko częściowe

Licencja: Freeware (darmowa)
Oceń program:
-/5

Ocena: 5 (1 głosów)

Strefa Download programu
Avast App LockerAvast App Locker dla Android
2016-10-14

Ilość pobrań: 12 | W tym miesiącu: 2 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
Avast App Locker