w
googluj

Dołącz do nas na:

facebook google+
Dodaj swój tematarrow
Więcej tematówarrow

Osób na forum: 82
Wszystkich postów: 904656
Wszystkich tematów: 127655

l r
~kuśka: Tnie wszystko jak brzytwa ! Nikt lepszego nie wymyślił i nie wymyśli ... arrow
~AAA: To rzeczywiście bardzo dobry program, szczerze wart polecenia. Przy tak wysokiej ocenie być może niestosowne jest wspominać o innym, nieco l... arrow
Programów: 11971
Istniejemy od: 7091 dni

Password Generator 1.7.2


ico
Password Generator to narzędzie służące do generowania haseł, a dostępne dla urządzeń przenośnych z systemem operacyjnym Android. Jest niezwykle proste. Oddaje do naszej dyspozycji suwak, którym ustawimy pożądaną długość hasła w zakresie od 0 (sic!) do 128 znaków. Do tego umożliwia wskazanie rodzaju tychże znaków i mogą to być: wielkie litery, małe litery, cyfry bądź symbole. Na bazie wskazanych przez nas argumentów hasło zostanie wygenerowane jednym tapnięciem. Dowiemy się jednocześnie, czy jest ono słabe, czy silne. Aby następnie skopiować hasło do systemowego schowka i móc je wkleić w docelowym miejscu (w aplikacji trzeciej bądź na stronie WWW), należy je dotknąć bądź wybrać opcję z poziomu menu. Menu zawiera też funkcję oczyszczenia zawartości schowka i zapewne będziemy chcieli z niej skorzystać po wykorzystaniu hasła. Natychmiast po utworzeniu jednego hasła możemy wygenerować kolejne. Program tworzy ich historię; po przejściu do odpowiedniego ekranu jednym tapnięciem skopiujemy do schowka dowolne z wcześniej utworzonych.

Aplikacja robi, co ma robić, i dlatego może się przydać, jeżeli z jakichś przyczyn nie chcemy korzystać z menedżerów haseł, które przeważnie funkcję generowania haseł na podstawie przypadkowych znaków mają wbudowaną. Pomimo wielkiej prostoty, uważamy jednak, że omawiany generator powinien być lepszy. Irytować może brak dopracowania. Po pierwsze, nie ma przycisku do równoczesnego usunięcia treści schowka ORAZ historii (kasować trzeba ręcznie). Po drugie, suwak pozwala ustawić długość hasła na 0, czyli na brak znaków (brak elementarnej logiki). Po trzecie, aplikacja zawiera kilka porad dotyczących tworzenia silnego hasła i autor podaje, że powinno się ono składać z co najmniej 8 znaków i zawierać wszystkie 4 rodzaje znaków. Problem w tym, że w takim wypadku jego własna aplikacja odpowie, że takie hasło jest... "słabe". (Ale już po ustawieniu na 9 znaków stanie się "silne").

Kolejne porady: hasło nie powinno zawierać imion i w ogóle żadnych wyrazów (patrz: ataki słownikowe), zaś dla większego bezpieczeństwa należy używać różnych haseł. Trudno się z tym nie zgodzić, ale szkoda, że porad nie ma więcej. W takim razie od siebie dodamy, że warto korzystać z menedżerów haseł, a jeśli im nie ufamy - nawet tym offline i open-source'owym, to najlepiej zapisywać hasła na kartce i nosić ją przy sobie w portfelu. Dodatkowym zabezpieczeniem haseł na papierze może być "algorytm" przesunięcia wierszy. Dajmy na to, że mamy listę wierszy: login1-hasło1, login2-hasło2, login3-hasło3. Możemy je utworzyć tak: login1-hasło2, login2-hasło3, login3-hasło4 itd. - tylko my będziemy wiedzieć, że prawdziwe hasło znajduje się w wierszu powyżej. Aby zaś zapamiętać hasło osobiste, ale składające się z różnych niby przypadkowych znaków, można je utworzyć ze znanego nam zdania. Przykładowo: HC#3Sy@2Sg!1 - co to oznacza? Oznacza to, że "najmniej lubię HTC, bardziej lubię Sony, ale najlepiej Samsunga". Hasło na bazie tego zdania składa się z 3 części mających po 4 znaki, które zawierają pierwszą i ostatnią literę z nazwy danej firmy oraz jej pozycję (liczbę) w naszym prywatnym rankingu, przy czym po ostatniej literze i przed liczbą jest symbol, ale łatwy do zapamiętania (spójrz na klawiaturę): Shift oraz 3 daje # itp.

Wymagania!
Android 4.0 i nowsze

Licencja: Freeware (darmowa)
Oceń program:
-/5

Ocena: 4 (1 głosów)

Strefa Download programu
Password GeneratorPassword Generator dla Android
2018-06-23

Ilość pobrań: 30 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
Password Generator