w
googluj
pl

CyberGhost


ico
CyberGhost to popularna usługa wirtualnej sieci prywatnej (VPN) dostępna dla urządzeń z Androidem; ponadto są wersje dla iOS oraz komputerów stacjonarnych (Windows, Mac). Może się przydać, gdy korzystamy z publicznego, darmowego i niezabezpieczonego hotspotu wi-fi. Hakerzy niczego bardziej nie lubią, niż takie właśnie hotspoty. Wchodzenie wówczas na strony logowania np. banków jest totalnie nieroztropne. Możemy nie być świadomi, że dany hotspot utworzony został w rzeczywistości przez hakera, który nieopodal przechwytuje wszelką transmisję danych - i tylko czeka na nasze hasła. Należy się przed tym zabezpieczyć, a podstawową linią obrony jest instalacja i uruchomienie choćby omawianej teraz usługi VPN. CyberGhost zaszyfruje cały nasz ruch internetowy (potężny, wojskowo-bankowy algorytm szyfrowania: 256-bitowy klucz AES). Staniemy się w internecie anonimowi*, ale to niejedyna tutejsza zaleta.

Korzystanie z tego programu nie sprawi najmniejszych problemów nawet użytkownikom, którzy o wirtualnej sieci prywatnej słyszą po raz pierwszy. Co prawda, obsługa każdej podobnej aplikacji sprowadza się właściwie do jednego dotknięcia, czyli włączenia takiej sieci, ale szczególną zaletą omawianej jest też spolszczenie, co nie zdarza się w tej kategorii zbyt często. Kolejna zaleta to funkcje wykorzystania - predefiniowane profile. Przykładowo, pierwszy z brzegu zabezpiecza nas we wspomnianym wcześniej scenariuszu korzystania z hotspotu wi-fi. Krótko mówiąc, ze świecą szukać drugiego tak przyjaznego dla początkującego polskiego użytkownika programu do VPN!

Interfejs główny to 4 ekrany przedstawiające funkcje:
• zabezpieczenie punktu/hotspotu wi-fi - jak nazwa wskazuje, do łączności przez wi-fi. Domyślnie włączone są tutaj opcje blokad: 1) treści, które mogą śledzić nasze działanie w sieci oraz 2) złośliwych treści i stron,
• zabezpieczenie streamingu - czyli strumieniowania danych (dotyczy np. YouTube),
• anonimowe surfowanie po sieci - gdy korzystamy z wi-fi lub komórkowej transmisji danych. W tym wypadku również dysponujemy 2 blokadami wymienionymi wcześniej, ale do tego też kompresją stron, przy czym domyślnie wszystkie te opcje są wyłączone. Jeśli chodzi o lokalizację serwera VPN, to domyślnie wybór odbywa się tutaj automatycznie,
• konfiguracja własnego serwera VPN - to identyczne opcje, co przed chwilą. Jeśli zaś chodzi o serwery, usługodawca ma ich ponad 850(!), a ich lokalizacje to: Australia, Austria, Belgia, Czechy, Finlandia, Francja, Hiszpania, Holandia, Hongkong, Izrael, Japonia, Kanada, Litwa, Luksemburg, Niemcy, Norwegia, Polska, Rumunia, Singapur, Stany Zjednoczone, Szwajcaria, Szwecja, Ukraina, Węgry, Wielka Brytania, Włochy.

Podsumowując, CyberGhost to świetna usługa VPN nie tylko dla zaawansowanych użytkowników. Jak żadna inna jest przyjazna dla początkujących i posiada funkcję automatycznej ochrony przy nawiązywaniu połączenia z niezabezpieczonym hotspotem. Za to wszystko przyjdzie nam jednak płacić - bezpłatnie korzystamy przez tydzień, ale to normalne i nie należy się temu dziwić.

* Naprawdę pełna anonimowość wymaga również m.in. używania przeglądarki/sieci Tor.

Uwaga!
Dostępna jest wersja tego programu dla systemu Windows

Ograniczenia!
Początkowo korzysta się z planu darmowego - bezpłatnego korzystania przez 7 dni. Funkcje są potem znacznie okrojone. Wersja pełna (Premium) kosztuje 12,99 zł na miesiąc lub 154,99 zł na rok.

Wymagania!
Android 4.1 i nowsze

Spolszczenie!
Język polski ustawiany jest automatycznie

Licencja: Trial (testowa)
Oceń program:
-/5

Ocena: 5 (1 głosów)

Strefa Download programu
CyberGhostCyberGhost dla Android
2020-05-14

Ilość pobrań: 71 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
CyberGhost