w
googluj

Master Password 1.13.4


ico
Master Password jest menedżerem haseł dostępnym dla systemu operacyjnego Android, który jest nieoficjalną wersją innego menedżera haseł o tej samej nazwie. Ten ostatni ma szereg wersji: mobilną, stacjonarną oraz WWW, niemniej omawiany teraz jest z nim w pełni kompatybilny. Dodajmy przy okazji, że kody obu są otwarte i można do nich zajrzeć w serwisie GitHub. Programy są super! Dowiedzcie się, dlaczego.

Aplikacja charakteryzuje się tym, że nie przechowuje naszych osobistych haseł w urządzeniu. Więc gdzie - online? Nie. Jej główna funkcja polega na tym, że generuje wszystkie te hasła NA ŻĄDANIE za pośrednictwem hasła master, które jako jedyne musimy zapamiętać. Mówiąc jednak dokładniej, menedżer ten tworzy wszystkie hasła - do poszczególnych kont internetowych itp. - na bazie unikalnego hasła ORAZ naszego imienia. Określa się te dane zaraz po pierwszym uruchomieniu. Przy okazji kolejnych logowań na tym samym urządzeniu imię jest automatycznie wypełniane, ale hasło master trzeba wpisywać. Hasła do stron mogą być zawsze ponownie wygenerowane bez potrzeby tworzenia kopii zapasowej danych aplikacji. Brzmi zachęcająco? Dla nas tak! To powiew świeżości w kategorii menedżerów haseł, a wszystko dzięki algorytmowi oryginalnego Master Password, którego twórcą jest Maarten Billemont. (Jego programy znajdziemy na MasterPasswordApp.com; w chwili pisania wersja dla Androida jest w fazie beta i nie jest dostępna w Google Play, lecz przez tę właśnie witrynę).

Poddaliśmy algorytm próbie. Usunęliśmy wszystkie dane z aplikacji oraz ponownie otworzyliśmy ją "po raz pierwszy", podając to same hasło oraz to samo imię, co wcześniej. Po przejściu do tworzenia hasła, podaliśmy taką samą nazwę witryny. Efekt - wygenerowane hasło było rzeczywiście identyczne, a więc algorytm zadziałał doskonale. Należy tylko pamiętać, aby zachować wielkość znaków - nazwa konta np. "Programosy.pl" wygeneruje inne hasło, niż "programosy.pl".

Pozostałe cechy programu:
• blokada możliwości wykonania zrzutu ekranu głównego, czyli listy kont i haseł,
• opcja wygenerowania 8 rodzajów haseł - bazujących na przypadkowych znakach o różnej długości; słowach; cyfrach (PIN);
• możliwość pogrupowania kont,
• wyszukiwarka kont działająca w czasie rzeczywistym,
• opcja posortowania kont wedle alfabetu albo daty użycia,
• możliwość szybkiego skopiowania hasła do schowka - dotknięcie danego hasła na ekranie głównym kopiuje go na 20 sekund; inne opcje: na 10, 30 sekund, na 1 minutę, na zawsze,
• funkcje importu oraz eksportu danych (JSON, MPSITES) - jak już wspomniano, aplikacja jest kompatybilna z oryginalnym programem Master Password,
• 2 motywy graficzne - jasny i ciemny.

Niestety, program nie oferuje automatycznej blokady sejfu np. po wyłączeniu ekranu i to chyba jego jedyna większa wada. Daje za to funkcje ręcznego i automatycznego wylogowania po 1, 10 (tak jest domyślnie), 30 minutach bądź po 1 godzinie (albo nigdy). Podkreślmy, że nie ma reklam i opcji płatnych. Jeśli uwielbiacie menedżery haseł, to musicie ten program przetestować!

Wymagania!
Android 4.0.3 i nowsze

Licencja: Freeware (darmowa)
Oceń program:
-/5

Ocena: 5 (1 głosów)

Strefa Download programu
Master PasswordMaster Password dla Android
2018-06-23

Ilość pobrań: 3 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
Master Password