w
googluj
pl

Microsoft Authenticator


ico
Microsoft Authenticator (wcześniej: Azure Authenticator) przeznaczony jest do sprawdzania tożsamości online dla wszystkich kont wspierających wieloskładnikowe uwierzytelnianie, zwane też m.in. jako 2FA. Program wydano dla wszystkich najbardziej znanych platform przenośnych: Android (wersja teraz omawiana), iOS oraz Windows Phone/Mobile. Jeśli go włączymy na potrzeby służbowego konta Microsoftu, wówczas po próbie zalogowania się otrzymamy z tej aplikacji stosowne powiadomienie, które zatwierdzone da nam już dostęp do konta. Jeśli chodzi o inne konta lub w przypadku pracy w trybie bez połączenia z internetem, aplikacja wygeneruje 6-cyfrowy kod, który trzeba będzie przepisać lub wkleić. Bez względu na scenariusz, korzystanie z tego typu narzędzia zabezpieczy nasze konto przed wykradzeniem hasła. Haker będzie musiał mieć dostęp do urządzenia z tą aplikacją, aby móc się zalogować.

Na potrzeby tego opisu skonfigurowaliśmy aplikację do używania na koncie GitHub i nie było problemów. Łączenie konta jest standardowe i polega albo na zeskanowaniu kodu QR wyświetlanego na stronie konfiguracji 2FA w wydaniu danego serwisu, albo na wpisaniu jego parametrów - nazwy konta oraz tajnego klucza. Potem na ekranie głównym programu Microsoftu będziemy dysponować 6-cyfrowym kodem oraz 30-sekundowym odliczaniem jego ważności. Każdy kod jest bowiem ważny przez pół minuty, a następnie pojawia się nowy. Omawiana aplikacja umożliwia skopiowanie kodu do systemowego schowka, edycję nazwy konta oraz ręczne uszeregowanie powiązanych kont. Po przejściu do ustawień globalnych otrzymamy wpływ na cechy powiadomienia. Domyślnie aktywowany jest sygnał dźwiękowy, a opcjonalnie włączyć można wibrację. Ponadto jest funkcja zarejestrowania urządzenia jako służbowego w organizacji, w której pracujemy. Dział IT organizacji powiadomi nas o ewentualnej konieczności takiej rejestracji. Program udostępnia pole na wpisanie jej adresu e-mail.

PS. Jeden z użytkowników w Google Play napisał: "Niestety jest jakiś błąd w aplikacji, nie pozwala dodać jednocześnie Google i LastPass. Jedno usuwa drugie przy dodawaniu. Powrót do wersji 6.0.5 rozwiązał problem". Informacja ta może nam się przydać, jeśli planujemy korzystać z programu Microsoftu do autoryzacji również i tych kont. Oficjalnie ani Google, ani LastPass nie daje opcji 2FA przy użyciu tej aplikacji.

Ograniczenia!
Funkcja logowania przy użyciu telefonu może nie być dostępna na niektórych urządzeniach (nie podano konkretów)

Wymagania!
Zależne od urządzenia

Spolszczenie!
Język polski ustawiany jest automatycznie

Licencja: Freeware (darmowa)
Oceń program:
-/5

Ocena: 5 (1 głosów)

Strefa Download programu
Microsoft AuthenticatorMicrosoft Authenticator dla Android
2020-05-13

Ilość pobrań: 166 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
Microsoft Authenticator