w
googluj

Password Store 1.2.0.75


ico
Password Store to unikalny mobilny menedżer haseł. Wydano go dla urządzeń przenośnych z systemem operacyjnym Android, a jego kod źródłowy dostępny jest w serwisie GitHub. Unikalność tego programu polega zaś na tym, że stara się być w 100% kompatybilny z konsolową, tekstową aplikacją pass, dostępną m.in. dla Linuxa i opracowaną wedle uniksowej filozofii, której jednym z naczelnych haseł jest: "Rób tylko jedną rzecz, ale rób ją dobrze". To niezwykle prosty menedżer, który przechowuje hasła w zaszyfrowanych plikach katalogu "~/.password-store". Jeśli lubisz wiersz poleceń, to pass musisz wypróbować. Z tego jednak wynika, że jeśli szukasz teraz tradycyjnego menedżera haseł dla swojego Androida, wówczas Password Store raczej nie jest dla Ciebie.

Konfiguracja? Password Store dla Androida umożliwia utworzenie nowego sejfu w pamięci urządzenia (bądź podłączenie istniejącego); dostępna jest także opcja sklonowania sejfu ze zdalnego serwera. Bez względu na wybór, w drugim kroku zostaniemy poproszeni o wskazanie docelowej lokalizacji repozytorium. Może to być dowolny katalog w pamięci karty SD. Powinniśmy wybrać tę możliwość, gdy używamy jakiejś standardowej usługi do synchronizacji danych (np. Dropboxa). Preferowana metoda obsługi polega jednak na umieszczeniu sejfu w prywatnym katalogu aplikacji, znajdującym się w wewnętrznej pamięci urządzenia, czyli niedostępnej dla kogoś z zewnątrz. Bez dostępu do roota nie można takiej lokalizacji przejrzeć. Gdy będziemy chcieli utworzyć bądź zobaczyć hasła po raz pierwszy, będziemy musieli wskazać dostarczyciela klucza PGP. Dlatego krok trzeci konfiguracji polega na przejściu do ustawień globalnych i wskazaniu odpowiedniego narzędzia, przy czym w chwili pisania wspierany jest wyłącznie OpenKeychain. Jeśli nie mamy go w systemie, przejdziemy do Google Play. Pobierzemy go, zainstalujemy i skonfigurujemy swój klucz do obsługi haseł. Gotowe.

Interfejs sejfu jest dość surowy, ale program skrywa całkiem sporo funkcji, zwłaszcza odnoszących do bezpieczeństwa. Właściwości:
• możliwość korzystania z serwera wspierającego usługę Git,
• funkcja synchronizacji z repozytorium zdalnym - operacje 'push' i 'pull' z serwera zdalnego,
• opcja korzystania z funkcji automatycznego uzupełnienia formularzy internetowych w Google Chrome,
• możliwość określenia czasu przechowywania hasła w systemowym schowku - domyślnie to 45 sekund,
• funkcja 20-krotnego zapisania zawartości schowka - ochrona przed aplikacjami z funkcją obsługi historii schowka,
• brak możliwości wykonania zrzutu ekranowego na ekranie tworzenia konta i hasła,
• opcja korzystania z generatora haseł.

Program nie jest jeszcze ukończony. Wersja beta to jego aktualny stan w chwili pisania tego tekstu i musimy przyznać, że kilka razy nam się zawiesił. Mimo to oceniamy go wysoko, a nawet bardzo wysoko. Dla fanów konsolowego pass to pozycja obowiązkowa. "Aplikacja dla zaawansowanych. Jeśli używasz pass na komputerze i znasz podstawy gita to instaluj w ciemno" - powiedział jeden z użytkowników w sklepie Androida, a z jego zdaniem zgadzamy się w 100%.

Ograniczenia!
Wymagane jest posiadanie programu OpenKeychain do szyfrowania haseł (jest on dostępny za darmo w Google Play)

Wymagania!
Android 4.0.3 i nowsze

Licencja: Freeware (darmowa)
Oceń program:
-/5

Ocena: 5 (1 głosów)

Strefa Download programu
Password StorePassword Store dla Android
2018-08-30

Ilość pobrań: 0 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
Password Store