w
googluj

Secure notes 1.1.0


ico
Secure notes to unikalny notatnik dostępny dla urządzeń przenośnych z systemem operacyjnym Android. Jest to właściwie sejf przeznaczony na krótkie teksty - a najlepiej krótkie, gdyż pole tekstowe nie jest w nim pełnoekranowe, przez co tworzenie dłuższych notatek jest niewygodne. Tak czy siak, możemy w nim umieścić loginy do stron WWW, PIN-y, ważne tajne przedsięwzięcia czy dowolne inne informacje osobiste. Dostęp do tych notatek wymagał będzie następnie podania hasła bądź autoryzacji odciskiem palca. Nie da się wykonać zrzutu ekranowego z poziomu interfejsu sejfu, więc nikt nie przechwyci notatek tym sposobem. Zastosowana metoda szyfrowania danych to AES-256.

Po pierwszym uruchomieniu programu możemy być jednak nieco zaskoczeni, ponieważ poprosi nas on o podanie hasła. Oczywiście, jeszcze go nie skonfigurowaliśmy. Skąd więc je wziąć? Otóż dostępne jest na stronie programu w Google Play - hasło domyślne to po prostu "1234". Po przejściu do ustawień globalnych możemy je zmienić na dowolne literowe o dowolnej długości lub też aktywować logowanie się przy użyciu odcisku palca (o ile tylko nasze urządzenie wspiera tę funkcję). Jeśli stracimy hasło, dostęp do sejfu będzie niemożliwy.

Notatkę wprowadzoną do sejfu możemy zmienić, udostępnić albo skasować. Dostępna jest opcja umieszczenia na pulpicie skrótu do nowej notatki, dzięki czemu dodamy ją do sejfu bez podawania hasła. Ekran główny to lista wszystkich tekstów. Wyświetlane są całe treści notatek, a pod każdą z nich znajdziemy dokładną datę i czas ostatniej modyfikacji. Nie podaje się tytułów notatek, niczego się nie taguje ani nie grupuje w jakikolwiek sposób. Rządzi tu prostota - powtórzmy: interfejs startowy przedstawia pełne treści wszystkich notatek.

Program automatycznie rozpoznaje w tekstach adresy stron WWW, adresy e-mail oraz numery telefonów. Posiadane notatki możemy posortować na 4 sposoby: wedle nazwy bądź daty - rosnąco lub malejąco. Jeśli tekstów będziemy mieć sporo, pomocna stanie się niewątpliwie wyszukiwarka działająca w czasie rzeczywistym, czyli natychmiast filtrująca wszystkie teksty i zostawiająca na ekranie tylko te, które pasują do szukanego wzorca.

Wady? Należy pamiętać, że program nie chroni naszych notatek w sposób idealny, tzn. sejf nie jest automatycznie zamykany ani po wyłączeniu ekranu, ani po przejściu do innej aplikacji przy użyciu systemowego menu ostatnich aplikacji. Aby skutecznie zamknąć sejf, trzeba wyjść z niego przyciskiem powrotu (BACK). Druga wada dotyczy alternatywnej metody wprowadzania tekstów do sejfu. Aplikacja wyposażona jest w czytnik OCR, czyli rozpoznawania pisma. Niestety, w testowanym wypadku funkcja ta po prostu nie działała za dobrze. Osobiście traktujemy ją jako ciekawostkę.

Podsumowując, Secure notes to bardzo prosty sejf na notatki, który na pewno nie jest idealny, ale który daje możliwość umieszczania w sejfie nowych tekstów bez odblokowywania go.

Uwaga!
Hasło domyślne to: 1234

Wymagania!
Android 3.0 i nowsze

Licencja: Freeware (darmowa)
Oceń program:
-/5

Ocena: 4 (1 głosów)

Strefa Download programu
Secure notesSecure notes dla Android
2017-06-13

Ilość pobrań: 8 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
Secure notes