w
googluj

One Key 3.35


ico
One Key to chyba najprostszy sejf na hasła dostępny dla urządzeń z systemem operacyjnym Android. Jest całkowicie darmowy, zaś jego baza danych - czyli nasze hasła - zapisywane są offline, tzn. w pamięci urządzenia (połączenie z internetem nie jest w ogóle potrzebne). Program oferuje generator haseł, ale przede wszystkim umożliwia bezpieczne przechowywanie (przy użyciu szyfrowania AES-256):
• danych związanych ze stronami internetowymi - kolejne pola formularza: nazwa wyświetlana w interfejsie sejfu (wymagane), nazwa użytkownika, hasło, opcjonalnie drugie hasło, adres e-mail, adres strony, notatki,
• informacji związanych z kartami - najpierw określa się typ karty, a są w sumie 4: kredytowa, debetowa, identyfikacyjna (dowód osobisty), prawo jazdy. Pierwsze dwie oferują identyczny formularz, z polami: nazwy banku (wymagane), numeru karty (wymagane), właściciela karty, PIN-u, kodu CVV, daty wydania, daty wygaśnięcia, notatek. Ostatnie dwa pola również mają taki sam formularz, a w nim są pola: tytułu (wymagane), numeru dokumentu, właściciela, daty wydania, daty wygaśnięcia, notatek,
• notatek - w formularzu są 2 pola: tytułu oraz treści.

Utworzone elementy można następnie posortować alfabetycznie rosnąco albo malejąco bądź chronologicznie rosnąco albo malejąco. Po tapnięciu w dany element otrzymuje się dostęp do tych zawartości pól, które zostały przez nas wypełnione. Hasło jest ukrywane, lecz można je podejrzeć. Podwójne tapnięcie w wybrane pole oznacza skopiowanie jego zawartości do systemowego schowka, co umożliwi wklejenie w docelowym polu, np. w przeglądarce internetowej. Jedyną wadą tego działania tutaj jest to, że schowek nie jest automatycznie oczyszczany np. po minucie. W innych programach tego typu jest taka opcja.

Natychmiast po pierwszym uruchomieniu programu ustawimy hasło master, czyli hasło służące do otwierania sejfu. Musimy je koniecznie dobrze zapamiętać, w przeciwnym razie bezpowrotnie utracimy dostęp do sejfu. Hasło master musi się składać z co najmniej 4 znaków. Później, po przejściu do ustawień globalnych, istnieje możliwość utworzenia do niego podpowiedzi. Podpowiedź zostanie wyświetlona na ekranie logowania po 3 nieudanych próbach podania prawidłowego hasła. Sejf jest zamykany po każdym opuszczeniu interfejsu. W to ostatnie wlicza się także wyłączenie ekranu urządzenia. Zabezpieczenie działa bardzo dobrze.

Kolejna dostępna funkcja związana z bezpieczeństwem to ta, że nie można wykonywać zrzutów ekranu, gdy sejf jest otworzony. Zarówno automatyczne zamykanie sejfu, jak i wyłączenie opcji przechwytywania zawartości ekranu można odwrócić po przejściu do ustawień globalnych. Tych ostatnich nie ma za dużo, bo oprócz opcji wspomnianych można jeszcze tylko zdecydować czy sejf ma wyświetlać daty utworzenia oraz modyfikacji elementów (domyślnie są wyświetlane). Dodajmy jeszcze, że sejf można zapisać w pamięci urządzenia w katalogu "onekey_backup", a potem go przywrócić. Należy pamiętać, że hasłem służącym do przywrócenia tego sejfu będzie ówczesne hasło master, a nie obecne, jeśli od tamtej pory zostało zmienione. Hasło master z przywróconej kopii stanie się bieżącym hasłem master.

Podsumowując: w kategorii prostych menedżerów haseł dostępnych offline jest to bez cienia wątpliwości i na pewno jedna z najlepszych aplikacji. Brakuje jej tylko opcji automatycznego czyszczenia schowka i spolszczenia, aby była wręcz idealna.

Wymagania!
Android 4.1 i nowsze

Licencja: Freeware (darmowa)
Oceń program:
-/5

Ocena: 5 (1 głosów)

Strefa Download programu
One KeyOne Key dla Android
2018-06-22

Ilość pobrań: 9 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
One Key