w
googluj
pl

Password Boss 3.1.7638


ico
Password Boss jest to menedżer haseł dostępny dla smartfonów i tabletów z systemem operacyjnym Android; istnieją także jego wersje dla iOS oraz stacjonarnego Windowsa. W oferowanym przez niego wirtualnym sejfie przechowamy dowolną liczbę loginów i haseł do dowolnej liczby kont online; pewną ciekawostką jest to, że można także wskazać miejsce przechowywania samego sejfu (chodzi jednak o lokalizację serwera: np. USA, Irlandia, Niemcy). Program przede wszystkim ułatwi logowanie, gdyż ma funkcję automatycznego wypełniania formularzy internetowych. Jednocześnie posłużyć może za cyfrowy portfel, zapiszemy w nim bowiem metody płatności (karty kredytowe/debetowe, numery kont bankowych), jak i za przechowalnię innych ważnych dla nas informacji osobistych (adresy, numery telefonów, notatki itp.). Szyfrowanie? 256-bitowy AES - algorytm standardowo już wykorzystywany do zabezpieczania transakcji bankowych; stosowany też w konkurencyjnych menedżerach.

W rezultacie korzystania z Password Bossa logowanie się do witryn i sklepów internetowych ma przebiegać, oczywiście, szybko, łatwo i przyjemnie. Jak zwykle, będzie trzeba zapamiętać tylko jedno hasło, zw. hasłem master. Jest to hasło otwierające sejf (uwaga, bo jeśli go stracimy, to stracimy dostęp do sejfu!). Hasło musi mieć co najmniej 8 znaków, w tym literę, cyfrę oraz znak specjalny, a utworzymy je zaraz po pierwszym uruchomieniu menedżera, jednocześnie podając adres e-mail. Taka rejestracja jest wymagana. Jeszcze przed przejściem do właściwego interfejsu, otrzymamy możliwość utworzenia 4-cyfrowego PIN-u, ułatwiającego otwieranie sejfu na przyszłość.

Do pewnego stopnia to, co dotychczas powiedzieliśmy, pokrywa się z cechami konkurencyjnych aplikacji. Czas więc przejść do konkretów przedstawionych w śmielszy sposób - oto pozostałe ważniejsze cechy programu podzielone na zalety i wady:
• zalety: 1) posiada generator haseł, umożliwiający błyskawiczne utworzenie bardzo silnego hasła i skopiowanie go do schowka; 2) możliwe jest otwieranie sejfu przy użyciu odcisku kciuka, aczkolwiek wymagane jest do tego posiadanie odpowiedniego urządzenia; 3) zawiera specjalne sekcje przeznaczone na udostępnianie oraz odbieranie zaszyfrowanych danych od innych użytkowników - w efekcie to jakby innowacyjny sejf społecznościowy; 4) ma własną przeglądarkę internetową - nazywa się Secure Browser i wspiera tworzenie zakładek (choć nie ich import),
• wady: 1) spolszczenie programu jest dziwne, jakby częściowo naturalne, a częściowo mechaniczne; 2) w ogóle całe wykonanie jest trochę kiepskie - program np. często się zawieszał (omawiana wersja dla Androida jest jednak, w chwili pisania tego tekstu, nowa); 3) denerwujące: w trybie offline prosi o podanie hasła master, zamiast PIN-u, chociaż PIN się skonfigurowało; 4) nie jest to menedżer darmowy, ale docelowo płatny; tylko przez pierwsze 30 dni korzysta się z funkcjonalności Premium.

Podsumowując, sprawa jest dość oczywista: znajdziecie lepsze menedżery, tzn. bardziej dopracowane, oferujące jeszcze więcej opcji, a także dostępne na większą liczbę platform. Ten nie jest do końca zły, ale na pewno jego wersja dla Androida mogłaby - i powinna być - znacznie lepsza, zwłaszcza że to właściwie płatny program, bo darmowy tylko przez miesiąc.

Uwaga!
Dostępna jest wersja tego programu dla systemu Windows

Ograniczenia!
Założenie konta poprzez podanie adresu e-mail jest wymagane. Przez pierwsze 30 dni korzysta się z wersji Premium, której funkcje obejmują m.in. 2-etapową weryfikację, synchronizację między urządzeniami, kopię zapasową danych w chmurze, opcję zdalnego usunięcie swoich danych ze zgubionego bądź skradzionego urządzenia. Premium kosztuje 29,99 dolara na rok; 44,99 dolara - na 2 lata; 54,99 - na 3 lata.

Wymagania!
Android 4.0 i nowsze

Spolszczenie!
Język polski ustawiany jest automatycznie - po pierwszym uruchomieniu programu wystarczy go tylko zatwierdzić

Licencja: Trial (testowa)
Oceń program:
-/5

Ocena: 4.3 (3 głosów)

Strefa Download programu
Password BossPassword Boss dla Android
2018-03-15

Ilość pobrań: 0 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
Password Boss