w
googluj

geavi 1.13


ico
geavi to aplikacja mobilna, dzięki której - wedle zapewnień producenta - mamy się poczuć bezpieczniej. Dostępna jest dla platform Android (tę wersję poniżej opiszemy) oraz iOS, a wspiera ją wersja WWW na geavi.com. Nazwa programu to akronim od "GPS Encyption with Audio-Visual Integration". Umożliwia więc nagrywanie filmu wideo, przy czym jednocześnie i automatycznie dopisuje do niego dane nt. naszej bieżącej lokalizacji. Następnie wczytuje taki film do chmury, gdzie przez 10 dni nikt nie będzie go mógł usunąć. Jaki ma to związek z naszym bezpieczeństwem? Choć jest to właściwie prosta aplikacja kamery, to korzystać z niej można w tle, tzn. można ją włączyć, zminimalizować, i przejść do przeglądarki internetowej czy notatnika itp. Co więcej, ekran urządzenia można nawet wyłączyć, a nagrywanie będzie kontynuowane. Oznacza to, że potencjalny napastnik może zostać sfilmowany niejako przy użyciu ukrytej kamery, a jeśli obraz z jakichś przyczyn zawiedzie - pozostanie dowód w postaci dźwięku. W szczególnie trudnym momencie, geavi umożliwia także zatelefonowanie do wskazanego kontaktu - wystarczą 2 tapnięcia z poziomu interfejsu nagrywania filmu, aby numer takiej osoby został wykręcony. Ważna uwaga: w trakcie rozmowy nagrywanie nie zostaje przerwane, a wstrzymane.

Po pierwszym uruchomieniu utworzymy w aplikacji swoje konto przy użyciu adresu e-mail, niemniej dostępna jest także możliwość posiadania tzw. "konta offline". Różnice są znaczne. Zostaniemy ostrzeżeni, że posiadanie konta offline nie jest rekomendowane, ponieważ nasze nagrania będą dostępne w pamięci urządzenia, a nie w chmurze. Wiadomo: jeśli napastnik zorientuje się, co jest grane, zrobi pewnie wszystko, aby przejąć smartfona/tablet. Z drugiej strony, konto zwykłe wymaga subskrypcji, aby film został przesłany na serwer. Jeśli chodzi o dokładność przypisywanej lokalizacji, to teoretycznie do korzystania z rejestratora połączenie z internetem nie jest konieczne. Przy pierwszej próbie rozpoczęcia nagrywania, będziemy musieli tylko włączyć czujnik GPS. W praktyce jednak, jako że lokalizacja zostaje przypisana do filmu automatycznie i nie mamy na nią ręcznego wpływu, warto być w trybie online, aby dodatkowo wzmocnić pobieranie sygnału z sieci. Krótko mówiąc, sam GPS - w jakiejś potencjalnie nerwowej sytuacji - to może być za mało. Oczywiście, jak wspomniano, tryb online jest konieczny, gdy posiadamy zwykłe konto (czyli konto online, z subskrypcją) i chcemy zabezpieczyć nagranie, przesyłając je natychmiast do chmury - wysyłka odbywa się od razu po zakończeniu nagrywania.

Interfejs nagrywania, prócz opcji START/STOP, posiada funkcję włączenia/wyłączenia lampy błyskowej, a także zatelefonowania. Żadne kontakty alarmowe nie są początkowo zdefiniowane. Aplikacja umożliwia przejście do książki adresowej i wskazanie osoby bądź osób, które mają być wyświetlane po pierwszym tapnięciu w funkcję. Do właściwego zatelefonowania potrzebne są 2 tapnięcia, bo drugim wybierzemy dany kontakt (zostaniemy wówczas przekierowani do aplikacji telefonicznej z już wykręcanym numerem). Program, co prawda, oferuje opcję automatycznego wykorzystywania numerów alarmowych, lecz akurat Polska nie jest w tym względzie uwzględniana. W ustawieniach geavi określimy m.in. relatywną rozdzielczość wideo (może być średnia albo wysoka) czy sposób przesyłu filmu na serwer (dane mobilne, wi-fi - albo jedno i drugie). Możliwe jest natychmiastowe przejście do trybu rejestrowania wideo po włączeniu aplikacji, ale opcja ta nieco szwankuje.

Pierwsze wrażenie z korzystania z geavi jest przyjemne. Aplikacja wydaje się ciekawa. Potem przychodzą pewne problemy, więc przed ewentualnym założeniem zwykłego konta, warto ją przetestować kontem offline. (Filmy nagrane kontem offline nie zostaną usunięte po późniejszym założeniu konta online). Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na jakość lokalizacji. W testowanym przypadku właśnie z tym aplikacja miała bodaj największe kłopoty - mimo maksymalnej dokładności GPS-a i włączonego trybu online, lokalizacja przypisana do filmu pomyliła się o kilka kilometrów - choć musimy jej oddać, że na taki stan rzeczy wpłynęło zapewne spore zachmurzenie; no ale cóż - nigdy nie wiadomo, kiedy z niej skorzystamy w prawdziwym życiu. Mimo wszystko: jeśli szukacie rejestratora audio i wideo i jesteście skłonni zapłacić za konto w chmurze otrzymujące takie nagrania zaraz po ich ukończeniu - na pewno bardzo warto zainstalować. Pomysł jest już świetny, a wykonanie pewnie będzie ulepszane.

Uwaga!
Aplikacja internetowa dostępna jest pod adresem https://www.geavi.com

Ograniczenia!
Rejestracja (poprzez adres e-mail) nie jest wymagana, ale ogranicza to funkcjonalność programu. Możliwa wielkość przesyłu nagrań do chmury uzależniona jest od posiadanej subskrypcji: 500 MB kosztuje 5,82 zł na miesiąc; 2000 MB - 11,66 zł; 5000 MB - 23,34 zł. Usunięcie reklam kosztuje 5,81 zł.

Wymagania!
Android 3.0 i nowsze

Licencja: Freeware (darmowa)
Oceń program:
-/5

Ocena: 5 (2 głosów)

Strefa Download programu
geavigeavi dla Android
2018-06-23

Ilość pobrań: 5 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
geavi