w
googluj

Prey 2.0.3


ico
Prey jest to program przeznaczony dla urządzeń mobilnych z systemem operacyjnym Android, które ma nam pomóc w razie zgubienia bądź kradzieży smartfona/tabletu. Za pośrednictwem Prey możliwe stanie się: 1) przede wszystkim zlokalizowanie urządzenia, 2) wykonanie zdjęcia osobie próbującej odblokować urządzenie oraz 3) zdalne zablokowanie dostępu do urządzenia. Jest to znana, ceniona usługa; o ugruntowanej pozycji na rynku, na co wpływa m.in. jej szeroka dostępność. Aplikację internetową odnajdziemy w witrynie PreyProject.com, a dostępne są też dedykowane programy Prey dla każdej ze słynnych obecnie platform, nie licząc tylko Windows Phone. Tak więc zainstalujemy to narzędzie również w systemach stacjonarnych Windows, Mac oraz w dystrybucjach Linuxa (Ubuntu, Debian itp.), jak i w urządzeniach z iOS.

Po pierwszym uruchomieniu aplikacji mobilnej dla Androida zostanie nam oznajmione, że obecny status urządzenia to "not protected, yet", czyli "jeszcze niechronione". Aby było chronione, trzeba w pierwszej kolejności zezwolić Prey na dostęp do funkcji administracyjnych. Mówiąc konkretniej, narzędzie będzie chciało mieć dostęp do operacji: usunięcia wszystkich danych, zmiany hasła odblokowania ekranu, monitorowania próby odblokowania ekranu i zablokowania ekranu. Wymagane będzie także założenie konta, abyśmy mieli dostęp do informacji o urządzeniu oraz możliwości wykonywania zdalnych akcji poprzez dedykowaną aplikację internetową. Rejestracja polega na podaniu naszej nazwy użytkownika, adresu e-mail oraz określeniu hasła. W rezultacie tych czynności status widoczny na ekranie startowym aplikacji powinien brzmieć "protected", czyli że nasze urządzenie jest już chronione. I to wszystko - właściwe czynności i akcje dostępne są bowiem z konta WWW. (Należy pamiętać, że w celu odinstalowania aplikacji mobilnej Prey, należy najpierw przejść do jej ustawień i anulować zezwolenia dostępu do funkcji administracyjnych).

Po przejściu do aplikacji webowej otrzymamy m.in. możliwość ustawienia statusu urządzenia na zgubione (ang. "missing"), a także zdalnego włączenia głośnego alarmu (pisku), który będzie trwał przez 30 sekund (przydatne, gdy urządzenie gdzieś się w domu zawieruszy) czy wysłania wiadomości o własnej treści (dzięki czemu znalazca może być skłonny zwrócić nam urządzenie). Każda akcja zostanie wykonana po połączeniu się urządzenia z serwerem. Na koniec dodajmy, że aplikacja dla Androida jest darmowa i założenie konta również jest darmowe - w tym wypadku można powiązać z naszym profilem jeszcze 2 inne urządzenia. Odpłatnie uzyskamy natomiast dostęp do większej liczby monitorowanych urządzeń (w tym i nowych funkcji).

Uwaga!
Dostępna jest wersja tego programu dla systemu Windows. Aplikacja internetowa dostępna jest pod adresem https://preyproject.com

Ograniczenia!
Wymagana jest rejestracja przez podanie adresu e-mail. Podstawowa wersja aplikacji powiązana jest automatycznie z kontem darmowym, które umożliwia śledzenie maksymalnie 3 urządzeń. Dostępne są różne plany subskrypcyjne na miesiąc bądź rok, mające dodatkowe funkcje (np. zdalnego usuwania plików). Szczegóły poznamy na stronie internetowej producenta.

Wymagania!
Android 2.3 i nowsze

Licencja: Freeware (darmowa)
Oceń program:
-/5

Ocena: 4.2 (5 głosów)

Strefa Download programu
PreyPrey dla Android
2019-06-29
przejdź Prey dla Windows

Ilość pobrań: 502 | W tym miesiącu: 4 | W poprzednim miesiącu: 8

Komentarze (0)
Prey