w
googluj
pl

Password Safe 5.2.3


ico
Password Safe to menedżer haseł wydany na smartfony i tablety z systemem Android. Jest wyjątkowy, gdyż w przeciwieństwie do większości narzędzi tego typu, nie łączy się z internetem i nie synchronizuje bazy danych poprzez chmurę. Jego baza danych zapisywana jest wyłącznie w pamięci urządzenia. Dodając do tego bardzo wysoki poziom wykonania - przemyślany, dopracowany, naprawdę przyjazny interfejs na bazie Material Design - Password Safe jest wręcz idealną propozycją dla wszystkich, którzy chcą korzystać z sejfu na hasła wyłącznie w ramach jednego urządzenia mobilnego - przy czym podkreślmy, że to wcale nie wyklucza możliwości korzystania z niego na innym, ponieważ dostępna jest funkcja zaimportowania bazy danych. Tak więc, w razie czego, po zorganizowaniu wszystkich haseł w sejfie na jednym urządzeniu, prześlemy kopię bazy danych do prywatnego konta w chmurze np. Dropboxa, a potem ją wczytamy do drugiego urządzenia. Bardzo łatwo to wszystko zrobić.

Menedżer haseł, jako taki, przeznaczony jest przede wszystkim do zabezpieczenia naszych haseł dostępu do aplikacji, serwisów, portali, usług internetowych. To zdecydowanie lepsze rozwiązanie, niż zapamiętywanie haseł czy ich zapisywanie w zwykłym pliku TXT. Omawiany program wykorzystuje to samo silne szyfrowanie (AES-128), co konkurencja. Zaraz po jego pierwszym uruchomieniu określimy swoje hasło główne, służące właśnie do zaszyfrowania zachowanych w sejfie haseł zwykłych. Musimy pamiętać, że utrata hasła głównego oznaczać będzie utratę dostępu do sejfu! Dane wprowadzane do sejfu możemy następnie dzielić na dowolne kategorie i oznaczać je kolorami. Jako, że aplikacja (przynajmniej w wersji darmowej, omawianej) przeznaczona jest w pierwszej kolejności do obsługi witryn internetowych, to przy wprowadzaniu nowych danych podamy: nazwę użytkownika, hasło, adres strony; opcjonalny jest komentarz. Potem łatwo skopiować dane pole do schowka i je wkleić w przeglądarce internetowej. (W ustawieniach znajdziemy różne opcje wymazania zawartości schowka po określonym czasie). Program wyposażono w generator haseł, dostępny tak z poziomu interfejsu aplikacji, jak i w formie widżetu (3 rozmiary do wyboru). Prócz opcji wykonywania ręcznej kopii bazy danych do wskazanego katalogu, czyli na żądanie, dostępna jest funkcja automatycznego backupu, wykonywana np. po wyjściu z aplikacji.

Program dostępny jest za darmo i tę wersję opisujemy, ale zwracamy uwagę, że wersja płatna oferuje wiele dodatkowych i fajnych funkcji, w tym co najmniej jedną bardzo istotną: automatycznego wylogowania. Wersja darmowa nie daje nam bowiem 100% bezpieczeństwa. Jeżeli opuścimy interfejs inną drogą niż przez umyślne zamknięcie, otworzymy inną aplikację, a następnie zechcemy powrócić do tego menedżera haseł - powrócimy bez przeszkód, tzn. bez przymusu podania hasła głównego! Oznacza to, że jeśli damy znajomemu naszego smartfona, to będzie on mógł poznać zawartość sejfu. Co prawda w pasku statusu Androida widoczna jest ikona programu i poprzez panel powiadomień jednym tapnięciem zamkniemy sejf, ale to nie to samo, co automatyczne wylogowanie po określonym czasie czy wyłączeniu ekranu. Problem rozwiązuje dopiero zakupienie wersji Pro. W związku z tym: Password Safe to świetna aplikacja i ją polecamy, lecz jednocześnie ostrzegamy, że od samego początku powinniśmy być nastawieni na zakup wersji pełnej, traktując wersję darmową raczej tylko jako wersję demonstracyjną.

Uwaga!
Utrata hasła głównego oznacza utratę dostępu do sejfu!

Ograniczenia!
Dodatkowe funkcje dostępne są w wersji płatnej (Pro). To m.in. automatyczna blokada aplikacji po określonym czasie lub wyłączeniu ekranu, automatyczna destrukcja bazy danych po określonej liczbie nieudanych prób zalogowania się, import/eksport bazy danych do arkuszy Excela, możliwość zdefiniowania własnych pół w formularzach czy zmiany rozmiaru klucza szyfrującego do 256 bitów. Koszt wersji Pro to 12,49 zł.

Wymagania!
Android 4.0.3 i nowsze

Spolszczenie!
Język polski ustawiany jest automatycznie

Licencja: Freeware (darmowa)
Oceń program:
-/5

Ocena: 5 (2 głosów)

Strefa Download programu
Password SafePassword Safe dla Android
2017-01-15

Ilość pobrań: 8 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 1

Komentarze (0)
Password Safe