w
googluj
pl

Smart AppLock 7.1.2


ico
Smart AppLock to program umożliwiający zablokowanie dostępu do wskazanych przez nas aplikacji w urządzeniu mobilnym z systemem operacyjnym Android. Aby je odblokować, trzeba będzie 1) wstukać hasło składające się z cyfr, 2) narysować palcem wzór, 3) wpisać hasło składające się ze znaków (słowo) albo 4) narysować dowolny symbol (gest). Typ blokady oraz jego konkretne właściwości określimy sami. W porównaniu z konkurencją, unikalną cechą tego narzędzia jest to, że pozwala również zapobiec wygaszeniu ekranu oraz automatycznej zmianie orientacji ekranu dla każdego z programów. Nie trzeba blokować dostępu do danej aplikacji, np. czytnika e-booków, tylko po to, aby móc w nim wyłączyć wygaszanie ekranu. Smart AppLock udostępnia te funkcje niezależnie od siebie, a także daje (jakby mimochodem) sporą dawkę innych: pozwala w szczegółowy sposób zablokować przełączniki systemowe (np. połączenia z internetem), jak i po prostu całe urządzenia - stając się w rezultacie uniwersalnym ekranem blokady nie tylko dla poszczególnych aplikacji, ale i dla samego systemu.

Hasło odblokowujące trzeba wprowadzić już po pierwszym uruchomieniu tego narzędzia. To może się wydawać dziwne, ale bez obaw - hasło zostało bowiem ustawione przez producenta i wynosi "7777", o czym zresztą zostaniemy poinformowani na ekranie startowym. W pierwszej kolejności warto więc zmienić kod dostępu do Smart AppLocka i, ewentualnie, typ blokady na inny, niż domyślny PIN, a także wpisać nową podpowiedź do hasła bądź ją usunąć z widoku. Dostępne są 4 typy blokad wymienione na samym początku. Typ blokady oraz konkretne hasło/wzór/gest posłużą nam nie tylko do odblokowania omawianego narzędzia, ale i do wszystkich programów, a blokowanych za jego pośrednictwem. Możliwe jest ustawienie odmiennych haseł dla różnych programów. Co do podstaw obsługi, dodajmy jeszcze 2 istotne rzeczy znajdujące się w ustawieniach. Po pierwsze, po przejściu do samej zakładki ustawień, jednym tapnięciem w ikonę znajdującą się wtedy w pasku akcji włączymy/wyłączymy działanie wszystkich blokad. Kolor ikony oznajmia aktualny stan blokady: zielony - włączony, czerwony - wyłączony. Blokada nie obejmuje swym zasięgiem samego narzędzia. Innymi słowy, do odblokowania Smart AppLocka będziemy musieli zawsze podać jakieś hasło. Po drugie, warto zabezpieczyć się przed odinstalowaniem tego narzędzia przez osobą trzecią. To tylko opcja (więc wymaga włączenia), ale pamiętajmy, że dostępne są funkcje pozwalające zresetować hasło na wypadek jego zapomnienia, jak i przyznające aplikacji dostęp do uprawnień administratora (czego skutkiem będzie właśnie brak możliwości odinstalowania narzędzia. Druga funkcja wymaga do działania skonfigurowanej pierwszej).

Co wpływa na przyjemność z korzystania z tego akurat narzędzia, to jego funkcjonalność - dużo, bardzo dużo opcji personalizujących. Skupmy się choćby na tych pierwszych z brzegu, a dostępnych w trakcie samego wprowadzania hasła składającego się z cyfr: 1) może nie być wymogu zatwierdzania jego poprawności dodatkowym przyciskiem, 2) ułożenie klawiszy cyfr może być za każdym razem inne (losowe), a także 3) można wyłączyć subtelny efekt kliknięcia po naciśnięciu przycisku. Właściwy ekran blokady może być niewidoczny, bo istnieje funkcja "fałszywego" ekranu. W tym wypadku, przy próbie odblokowania aplikacji, pojawi się okienko informujące o tym, że przestała ona działać. Aby przejść do prawdziwego ekranu odblokowywania, trzeba wtedy chwilkę przytrzymać przycisk "OK". Ale idźmy dalej. Użytkownik może określić limit prób odblokowań, a także czas w ciągu którego nie będzie konieczności ponownego wprowadzania hasła. A jeżeli chcemy, aby blokady były aktywne tylko w danych godzinach, np. 9:00-21:00 - Smart AppLock udostępnia i taką opcję.

Tak więc omawiane narzędzie rzeczywiście daje nam szeroki wachlarz możliwości. Chociaż nie wspomnieliśmy nawet o innych, być może bardziej frapujących (zdjęcia intrudera, zdalna kontrola) - to zrobiliśmy tak właśnie dlatego, że już dla wyżej wymienionych funkcji warto je zainstalować w swoim systemie.

Ograniczenia!
Wersja Premium daje dostęp do kilku dodatkowych ustawień. Jej koszt to: 2,99 zł - miesięcznie; 5,41 zł - rocznie; 11,70 zł - dożywotnio.

Wymagania!
Android 2.3 i nowsze

Spolszczenie!
Język polski ustawiany jest automatycznie

Licencja: Freeware (darmowa)
Oceń program:
-/5

Ocena: 5 (1 głosów)

Strefa Download programu
Smart AppLockSmart AppLock dla Android
2017-12-13

Ilość pobrań: 69 | W tym miesiącu: 1 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
Smart AppLock