w
googluj
pl

CM Backup 1.6.2.14


ico
CM Backup to program przeznaczony do tworzenia (i przywracania) kopii zapasowych wszystkich najważniejszych danych osobistych. Dostępne jest na urządzenia mobilne z systemem operacyjnym Android. Z jego pomocą zabezpieczymy m.in.: książkę adresową, SMS-y, rejestr połączeń telefonicznych, wydarzenia z kalendarza, zakładki stron internetowych, a jeśli chodzi o większe pliki - zdjęcia. Dane przechowywane są w darmowej chmurze producenta (znajdującej się na serwerze Amazon S3), który jest nie byle kim. CM Backup pochodzi bowiem od jednego z najbardziej znanych i - można tak śmiało powiedzieć, sądząc po niezwykle wysokich ocenach w Google Play - najlepszych producentów oprogramowania dla Androida, a mianowicie od firmy Cheetah Mobile, będącej twórcą m.in. przeglądarki obrazów QuickPic czy Clean Mastera, służącego do optymalizacji systemu.

Aby korzystać z programu CM Backup, trzeba się najpierw zarejestrować. Metody, jakie są do wyboru, to: adres e-mail, pośrednictwo Google+ albo Facebooka. Otrzymamy za to 5 GB przestrzeni w chmurze, co wystarcza na przeszło 3 tys. zdjęć w jakości HD. Dostępne są plany subskrypcyjne zwiększające pojemność tego wirtualnego dysku. Program pozwala następnie na tworzenie kopii w sposób ręczny (domyślny) bądź automatyczny. Użytkownik sam dobiera interesujące go kategorie plików. Co więcej, ma również wolną rękę pod względem należących do nich elementów. Przykładowo, po przejściu do sekcji książki adresowej można odznaczyć te kontakty, które mają nie być uwzględniane w transferze. Wykonanie archiwizacji polega potem tylko na dotknięciu jednego przycisku. Na koniec otrzymamy podsumowanie transferu. Jako, że udostępniane są 2 widoki na nasze pliki, można się przekonać z osobna, jakie kategorie oraz ile ich elementów znajduje się w urządzeniu, a ile w chmurze. Widok taki nie ogranicza się do horyzontu, gdyż można przeglądać szczegóły, konkretne zawartości, np. to, jakie dokładnie wydarzenia z kalendarza znajdują się w kopii w chmurze.

Widok na dane z poziomu chmury oferuje funkcję przywracania, czyli wgrania danych z powrotem do systemu. Działa ona tak samo prosto, jak tworzenie kopii z poziomu urządzenia. Jeśli z kolei chodzi o tworzenie kopii w sposób zautomatyzowany, musimy najpierw aktywować tę funkcję w szufladzie nawigacyjnej, a następnie w ustawieniach globalnych określić parametry, takie jak czas jej wykonywania czy kategorie danych branych pod uwagę. Rozsądnym rozwiązaniem ze strony producenta jest zapewnienie użytkownikowi możliwości rozłożenia poszczególnych kategorii na typy sieci, z której korzysta. Innymi słowy, można określić, że np. SMS-y będą archiwizowane zarówno przez dane komórkowe, jak i przez wi-fi (czyli zawsze), ale większe pliki - oczywiście, chodzi tu o zdjęcia - wyłącznie poprzez wi-fi.

Ograniczenia!
Wymagane jest zarejestrowanie się, co można zrobić poprzez adres e-mail albo przy użyciu danych w serwisie Google+ czy Facebook. Rozszerzenie przestrzeni chmury do 20 GB kosztuje 1,99 dolara miesięcznie, a do 1000 GB - 5,99.

Wymagania!
Android 2.3 i nowsze

Spolszczenie!
Język polski ustawiany jest automatycznie

Licencja: Freeware (darmowa)
Oceń program:
-/5

Ocena: 3 (2 głosów)

Strefa Download programu
CM BackupCM Backup dla Android
2017-07-05

Ilość pobrań: 416 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
CM Backup