w
googluj

VirusTotal Uplink 0.98


ico
VirusTotal Uplink jest to bardzo prosty program do sprawdzenia czy dana, zainstalowana w naszym systemie, aplikacja lub dowolny inny plik (do 128 MB), który posiadamy w pamięci urządzenia, jest bezpieczny, tzn. pozbawiony wirusów, trojanów itp. Program dostępny jest na urządzenia mobilne z Androidem (a także np. dla systemu Windows) i do działania potrzebuje połączenia z internetem, jako że skanowanie odbywa się w chmurze i jest przeprowadzane jednocześnie przez największe silniki antywirusowe, w tym tak znane, jak choćby Avast, AVG, BitDefender, Comodo, Kaspersky czy McAfee. Krótko mówiąc, z VirusTotal Uplink powinniśmy mieć maksymalną pewność co do tego, czy np. pobrana właśnie z nieznanego źródła aplikacja pozbawiona jest szkodliwego kodu.

Sposób korzystania z programu sprowadza się właściwie tylko do wybrania konkretnej aplikacji lub pliku, wysłania i odczekania kilku chwil. Jeżeli wybierzemy skanowanie aplikacji, zobaczymy domyślnie listę wszystkich zainstalowanych przez nas samych. Istnieje możliwość poszerzenia widoku i wzięcia pod uwagę również aplikacji systemowych. Jeżeli z kolei zdecydujemy się na analizę pliku, zostaniemy przekierowani do zewnętrznego eksploratora i to za jego pośrednictwem wskażemy ten, który ma być poddany analizie. Potem, po wybraniu aplikacji/pliku, będziemy jeszcze musieli wyrazić zgodę na warunki serwisu, w tym na współdzielenie pliku z całą społecznością VirusTotal. Skanowanie może potrwać kilka minut; wszystko zależy od wielkości pliku. Na koniec otrzymamy prosty raport, który zawierać będzie informację o tym, czy wykryto malware (a więc złośliwe oprogramowanie); dowiemy się też, jakie są wyniki skanowania poszczególnych silników. Raport można następnie udostępnić lub usunąć. Ekran główny VirusTotal zawierać będzie z kolei historyczne zestawienie wszystkich przeprowadzonych analiz, od najnowszego do najstarszego.

Na koniec wspomnijmy, że jest to oficjalna aplikacja serwisu internetowego VirusTotal, należącego od 2012 roku do Google. Po przejściu do witryny VirusTotal.com (która oferuje polską wersję językową) można z poziomu dowolnego systemu operacyjnego przesłać i zeskanować podejrzany plik czy przeanalizować adres URL.

Uwaga!
Dostępna jest wersja tego programu dla systemu Windows. Aplikacja internetowa dostępna jest pod adresem virustotal.com

Ograniczenia!
Wymagane jest połączenie z internetem

Wymagania!
Android 4.1 i nowsze

Licencja: Freeware (darmowa)
Oceń program:
-/5

Ocena: 5 (2 głosów)

Strefa Download programu
VirusTotal UplinkVirusTotal Uplink dla Android
2015-10-07

Ilość pobrań: 11 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
VirusTotal Uplink