w
googluj

Easy Backup & Restore 4.9.16


ico
Easy Backup & Restore to program służący do tworzenia kopii zapasowych danych, a przeznaczony jest dla użytkowników posiadających urządzenia mobilne z systemem operacyjnym Android. Dzięki niemu z największą łatwością wykonamy kopię SMS-ów, MMS-ów, rejestru połączeń telefonicznych, kalendarza, zakładek internetowych, słownika, kontaktów (książki adresowej) - i nie tylko!

Docelową lokalizacją naszej kopii może być karta pamięci, ale też każda z najbardziej znanych chmur: Gmail, Dysk Google, Dropbox, Box, OneDrive. Kopia tworzona może być ręcznie, czyli w każdej chwili, bądź automatycznie, cyklicznie. Jakby tego było mało, dostępna jest też funkcja przywracania danych, a nawet ich podglądu(!). W zależności od typu, dane zapisywane są do formatu CSV, EML albo VCF, a narzędzie wyposażono w przeglądarkę umożliwiającą ich przeczytanie bezpośrednio w interfejsie.

Powiedzmy jeszcze o kilku ciekawych właściwościach tej aplikacji - tak, by nie byłoby złudzeń, co potrafi; i że jest świetna. Po pierwsze, kopia zapasowa jest w pełni konfigurowalna; również pod względem doboru kategorii. Po drugie, program umożliwia dołączenie kopii zwykłych, osobistych katalogów z plikami. W rezultacie więc nie musimy się już martwić o pliki, które utworzyliśmy w ramach jakiejś aplikacji trzeciej. Wystarczy dodać odpowiednie katalogi, a zostaną wzięte pod uwagę. Po trzecie, mamy możliwość dokładnego określenia katalogu docelowego kopii tak w pamięci urządzenia, jak też w chmurze. Po czwarte, możemy też być bezpieczni, jako że dostępna jest opcja szyfrowania.

Przy pomocy tego narzędzia możliwe jest też utworzenie backupu aplikacji. Tu warto się trochę zatrzymać i powiedzieć, że ten sam producent oferuje nam narzędzie dedykowane tworzeniu kopii samych ich plików instalacyjnych (tzn. wyłącznie plików APK). Nazywa się Easy App Backup i zostało przez nas szczegółowo omówione. Jednakże w Easy Backup & Restore możliwe jest dodatkowo utworzenie kopii danych aplikacji. Wymogiem jest naturalnie posiadanie dostępu do uprawnień administratora systemu (tzw. root).

Jest mnóstwo wspaniałych aplikacji skierowanych do konkretnych odbiorców. Ta natomiast jest wspaniała, ale skierowana dosłownie do każdego. Jeżeli mamy telefon z Androidem, musimy koniecznie zainstalować Easy Backup & Restore - chyba, że nie zależy nam na najłatwiejszym tworzeniu kopii zapasowej (lub korzystamy już z podobnego narzędzia i jesteśmy zadowoleni).

Ograniczenia!
Aplikacja wyświetla reklamy, gdy jesteśmy połączeni z internetem. Niektóre funkcje wymagają dostępu do roota (dotyczy to tworzenia kopii danych aplikacji).

Wymagania!
Android 2.3 i nowsze

Spolszczenie!
Język polski ustawiany jest automatycznie

Licencja: Freeware (darmowa)
Oceń program:
-/5

Ocena: 5 (2 głosów)

Strefa Download programu
Easy Backup & RestoreEasy Backup & Restore dla Android
2017-10-12

Ilość pobrań: 299 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
Easy Backup & Restore