w
googluj

Belarc Security Advisor 1.0.27.1


ico
Belarc Security Advisor to bardzo proste narzędzie dostępne na urządzenia przenośne z Androidem, które służy do skanowania systemu oraz aplikacji pod kątem występowania luk w zabezpieczeniach i podatności na zainfekowanie przez niebezpieczny kod. Jego producenci twierdzą, że tradycyjne oprogramowanie antywirusowe to już dziś przeżytek. Były dobre kiedyś, ale dziś ważniejsze jest to, czy sam system i zainstalowane w nim aplikacje są na tyle zabezpieczone, by mogły "przetrwać" atak.

Opisywane narzędzie działa w ten sposób, że po jego uruchomieniu następuje automatyczne skanowanie systemu oraz aplikacji uwzględniające przeszło 1850 zagrożeń, a po chwili otrzymujemy raport. Raport ten podzielony jest na część poświęconą systemowi i na część poświęconą aplikacjom, a dodatkowo otrzymujemy sekcję pomocy (pytań i odpowiedzi) związanych z działaniem narzędzia. Raport dotyczący systemu może nam wskazać poziomy groźności ewentualnych luk i choć możemy przeczytać opis techniczny zagrożeń, to nic z nimi de facto nie możemy zrobić. W wypadku aplikacji otrzymujemy listę zeskanowanych oraz informację, które z nich są narażone bądź nie są. W ustawieniach możemy wyłączyć funkcję automatycznego skanowania przy starcie programu; skanowanie może być przeprowadzane przez nas ręczne z poziomu z ekranu głównego.

Podsumowując, w przeciwieństwie do tradycyjnych programów antywirusowych, które pokazują już realne choroby, skaner Belarc skupia się niejako na etapie poprzedzającym ewentualne zainfekowanie i wskazuje miejsca najbardziej na choroby narażone. Niemniej z perspektywy przeciętnego użytkownika z otrzymanym raportem dotyczącym systemu i tak nic nie można zrobić (nie licząc aktualizacji systemu, co jest jednak "oczywistą oczywistością"). Można jedynie zrobić coś z aplikacjami, czyli je odinstalować. Zatem jeśli pobieramy zupełnie nowe aplikacji z Google Play lub nawet znane, ale z innych źródeł, wówczas być może warto przetestować tego "doradcę" Belarca.

Wymagania!
Android 2.2 i nowsze

Licencja: Freeware (darmowa)
Oceń program:
-/5

Ocena: 3 (2 głosów)

Strefa Download programu
Belarc Security AdvisorBelarc Security Advisor dla Android
2016-08-02
przejdź Belarc Security Advisor dla Windows

Ilość pobrań: 18 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
Belarc Security Advisor