w
googluj

Dashlane 4.4.3.1470-armeabi-v7a


ico
Dashlane jest to menedżer haseł dostępny na najpopularniejsze platformy mobilne: Android, iOS, Windows Phone, jak też na systemy stacjonarne, w tym Windows. Program zapewnia funkcję automatycznego logowania się do każdej witryny internetowej, w której posiadamy swoje konto. W rezultacie będzie trzeba zapamiętać już tylko jedno hasło - hasło główne, hasło dostępu do Dashlane. Prócz tego aplikację można wykorzystać do zabezpieczenia innych informacji osobistych, np. numerów kart płatniczych, a także do przechowywania i tworzenia notatek z tagami (znacznikami). Jednocześnie program wyposażony jest we własną przeglądarkę internetową; jest wbudowana, a zatem dodatkowo nie musimy pobierać. Program chroni nasze dane super-silnym szyfrem AES-256. Przyjrzymy się teraz wersji przygotowanej dla urządzeń z systemem Android, a dokładniej - przyjrzymy się jej procesowi konfiguracji.

Po pierwszym uruchomieniu Dashlane musimy się zarejestrować bądź zalogować, jeżeli konto utworzyliśmy wcześniej innym kanałem. Rejestracja jest bardzo prosta, bo polega jedynie na podaniu adresu e-mail oraz określeniu swojego hasła dostępu. Hasło musi się składać z co najmniej 8 znaków. Znaki nie mogą być dowolne: musimy zawrzeć przynajmniej jedną wielką literę, jedną małą literę oraz jedną cyfrę. Hasło musimy sobie dobrze zapamiętać, gdyż nie jest nigdzie przechowywane. To właśnie hasło tworzone w tym momencie będzie naszym głównym hasłem do Dashlane, a więc i swego rodzaju "hasłem do haseł".

Na koniec zostanie nam oznajmione, że możemy już korzystać z konta darmowego, jednocześnie jednak - że otrzymaliśmy 30-dniowy bezpłatny dostęp do wersji Premium Dashlane. Walorem wersji Premium jest w tym wypadku to, że możemy synchronizować swoje dane między wszystkimi posiadanymi urządzeniami; prócz tego otrzymujemy np. usługę automatycznego backupu konta. Przed przejściem do właściwego interfejsu otrzymamy jeszcze propozycję skopiowania haseł z komputera stacjonarnego do smartfona. W tym celu będziemy musieli przejść kilka prostych etapów; musimy też być online. Z funkcji tej można na razie zrezygnować i powrócić do niej później. Jest też inne wyjście, czyli wprowadzenie haseł ręcznie; aplikacja poprosi nas o wybranie serwisów internetowych oraz podanie loginów oraz haseł. Wreszcie - znajdziemy się w interfejsie Dashlane. Będziemy mogli się od teraz m.in. logować jednym tapnięciem. Wymagane jest w tym celu zatwierdzenie specjalnej opcji w ustawieniach systemu (zostaniemy przekierowani do odpowiedniego ekranu). Należy pamiętać, że po okresie dłuższej nieaktywności aplikacji, konieczne jest ponowne wprowadzanie hasła głównego. Możliwe jest jednak skonfigurowanie w tym celu kodu PIN, co wydaje się bardziej praktyczne.

Uwaga!
Dostępna jest też wersja tego programu dla systemu stacjonarnego Windows. Aplikacja internetowa dostępna jest pod adresem https://www.dashlane.com/

Ograniczenia!
Rejestracja (poprzez adres e-mail) jest wymagana. Po założeniu konta otrzymujemy dostęp do wersji Premium, ale trwający tylko 30 dni; jedną z cech Premium jest synchronizacja danych pomiędzy wszystkimi urządzeniami z Dashlane. Późniejsze korzystanie z wersji Premium polega na wykupieniu subskrypcji na wybraną liczbę lat. Subskrypcja roczna kosztuje 125,90 zł.

Wymagania!
Android 4.0 i nowsze

Licencja: Freeware (darmowa)
Oceń program:
-/5

Ocena: 3.7 (3 głosów)

Strefa Download programu
DashlaneDashlane dla Android
2016-10-11
przejdź Dashlane dla Windows

Ilość pobrań: 20 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (1)
Dashlane
avatararrow
~wladek | 2016.06.20 21:50
-1 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Dashlane to program dla osób z niedowładem umysłowym. Jak ktoś ma Alzheimera to jest doskonałym klientem. Można przechowywać numery kart kredytowych albo dane do logowania do banków i numery PIN. Przekazując TE dane pozbywamy się problemu zabezpieczenia własnych pieniędzy oraz tożsamości. Bo po co nam tożsamość, albo kasa?
Dashlane