w
googluj
pl

Kaspersky Password Manager 9.1.5.584


ico
Kaspersky Password Manager to jedna z aplikacji dla Androida, której producentem jest popularny twórca oprogramowania antywirusowego - rosyjski Kaspersky Lab. Prosta nazwa aplikacji wskazuje nam nie tylko producenta, ale też główną funkcję - zarządzanie hasłami.

Co to jednak oznacza, że jakiś program może "zarządzać hasłami"? Czy nie jest to sprzeczne z elementarną zasadą zachowania bezpieczeństwa, tj. nigdzie nie zapisywać i nikomu nie podawać jakichkolwiek haseł?

Sama kategoria programów-menedżerów haseł istnieje na runku od dobrych kilku lat, a ich działanie jest sprawdzone przez miliony użytkowników. To stabilna i godna zaufania metoda nie uprzykrzania sobie internetowego życia. W gruncie rzeczy chodzi o to, że program - taki, jak Kaspersky Password Manager (KPW) właśnie, którego szczególne cechy zaraz opiszemy:
• zachowuje podane mu hasła w sejfie (tzn. w elektronicznej bazie danych),
• ochrania dostęp do sejfu szyfrem wojskowym,
• my z kolei dostęp do tego sejfu mamy przy pomocy zaledwie jednego hasła (zwanego z angielska hasłem master, które naprawdę musi być trudne do odgadnięcia).

Poszczególne implementacje programów z tej kategorii mogą nam dać funkcję automatycznego uzupełniania formularzy dostępu (ekranów logowania) do witryn, w których mamy swoje konta. W związku z rozwojem urządzeń przenośnych, najlepsze menedżery są też multiplatformowe i pozwalają na dostęp do sejfu z każdego miejsca. Dzięki funkcji synchronizacji zawartość sejfu jest identyczna. To, oczywiście, nie wszystkie cechy menedżerów. Mogą też być sejfem na prywatne notatki itp. Przejdźmy już jednak do cech KPW.

Zacznijmy od podkreślenia, że program Kaspersky'ego wpisuje się w wyżej wymienione cechy. Żeby nie było wątpliwości: zapisuje hasła oraz kluczowe informacje nt. naszej identyfikacji, a odblokowuje je po podaniu hasła master; dane są synchronizowane między różnymi urządzeniami (w tym wypadku: Windows, Mac, iOS; dostępne są dedykowane wersje). Program udostępnia też funkcję uproszczonego logowania, jak i funkcję tworzenia i zapisywania w sejfie notatek. Korzystając z menedżera na komputerze stacjonarnym, można automatycznie utworzyć bardzo silne i indywidualne hasła dla każdej witryny i aplikacji. Następnie można z nich korzystać na dowolnym ze wspieranych urządzeń. Również właściwa dla systemów stacjonarnych jest opcja pozwalająca automatycznie wypełnić potrzebne pola formularzy danymi osobistymi. Musimy jednak pamiętać, że za darmo użytkownik może przetrzymywać w sejfie maksymalnie 15 haseł oraz jedną kartę identyfikacyjną (chodzi np. o dowód osobisty).

Jak pewnie zauważyliśmy, kolejne cechy stawały się coraz to bardziej ograniczające. I rzeczywiście - należy uzupełnić, że KPW dostępny jest też w wersji płatnej, bez limitu co do wielkości sejfu. Niestety, cena licencji jest bardzo wysoka...

W ramach uzupełnienia dodajmy, że status naszego konta związanego nie tylko z ta aplikacją, ale i z innymi produktami Kaspersky'ego, poznamy w portalu My Kaspersky, który dostępny jest w witrynie Central.Kaspersky.com. Aby w ogóle móc korzystać z opisanego menedżera, zaraz po jego pierwszym uruchomieniu na Androidzie i tak musimy się zarejestrować (lub zalogować, jeśli posiadamy już konto). Utworzenie konta polega na podaniu adresu e-mail i utworzeniu hasła. Hasło musi mieć co najmniej 8 znaków, w tym cyfrę i wielką literę. Konto należy aktywować; automatycznie otrzymamy e-mail z instrukcją postępowania. Następnie będziemy tworzyć w aplikacji mobilnej hasło główne. Hasło to można potem zmienić w ustawieniach aplikacji.

Podsumowując, z uwagi na ograniczenie 15 haseł, nie jest to idealna aplikacja. Kaspersky jest jednak marką znaną nie od dzisiaj i to może nas do jego menedżera przyciągnąć. Jeśli pierwszy raz usłyszeliśmy o programie do zarządzania hasłami i chcemy tylko wypróbować jego działanie, KPW będzie świetnym wyborem - również z uwagi na przejrzystość interfejsu i jego spolszczenie (dostępna jest też polska pomoc).

Uwaga!
Dostępna jest wersja tego programu dla systemu Windows. Aplikacja internetowa dostępna jest pod adresem https://center.kaspersky.com

Ograniczenia!
Rejestracja (poprzez adres e-mail) jest wymagana. Wersja darmowa aplikacji pozwala przetrzymywać w sejfie do 15 haseł oraz 1 kartę identyfikacyjną (np. dowód osobisty). Licencja wersji pełnej kosztuje 74,24 zł.

Wymagania!
Android 3.0 i nowsze

Spolszczenie!
Język polski ustawiany jest automatycznie

Licencja: Freeware (darmowa)
Oceń program:
-/5

Ocena: 3.5 (2 głosów)

Strefa Download programu
Kaspersky Password ManagerKaspersky Password Man... dla Android
2018-11-10
przejdź Kaspersky Password Manager dla Windows

Ilość pobrań: 11 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
Kaspersky Password Manager