w
googluj

PrivacyHawk 1.1.16


ico
PrivacyHawk jest to narzędzie wydane na urządzenia przenośne m.in. z systemem operacyjnym Android, dzięki któremu można sprawdzić poziom bezpieczeństwa posiadanych przez siebie aplikacji. Czy nie narażają nas na utratę danych osobistych? Czy mają dobrą reputację? Jeżeli instalujemy wiele programów, zwłaszcza nowych i mało znanych, wówczas PrivacyHawk może nam się przydać, jako że porównuje wyniki skanowania z obszerną (wg producenta - największą na świecie) bazą danych nt. zachowań aplikacji i zagrożeń w sieci. Aby z tego programu korzystać, nie trzeba się go specjalnie uczyć - proces skanowania systemu odbywa się samoczynnie już po jego pierwszym uruchomieniu, natomiast kolejne, na żądanie, można przeprowadzić potrząsając urządzeniem (oczywiście, znajdując się w interfejsie PrivacyHawka) lub nawet zapominając o tym zadaniu i oddające je w ręce automatyzacji.

Ekran startowy zawiera m.in. datę i czas ostatniego skanowania, jak i daje możliwość przejścia do ustawienia częstotliwości automatycznego skanowania. Dostępne opcje to: co godzinę, co 4 godziny, co 24 godziny albo za każdym razem, gdy instalujemy bądź usuwamy jakąś aplikację (jest to domyślne zachowanie Privacy Hawka; wspomniana wyżej automatyzacja). W rezultacie skanowania otrzymujemy zwięzły raport, który można przeglądać albo w trybie prostym (domyślnym), zawierający liczbę bezpiecznych aplikacji oraz tych, które potencjalnie mogą zagrażać naszemu bezpieczeństwu, albo w trybie zaawansowanym, w którym nawet jasno daje nam się do zrozumienia, że pewne aplikacje mogą być wprost niebezpieczne ("dangerous"). Po wybraniu danego poziomu zagrożenia można się zapoznać ze szczegółowym spisem aplikacji oraz informacjami o tym, co właściwie robią (a raczej - co mogą robić) "za naszymi plecami". Prócz tego mamy możliwość wysłania ocen aplikacji. To ciekawa opcja. Otóż po wybraniu aplikacji można ją ocenić odnośnie poziomu zużycia baterii, wydajności czy związku ze spamem. Ocenianie jest proste, szybkie i od razu wysyłane na serwer. Wystarczy kilka tapnięć. Tym samym bierzemy aktywny udział w społeczności PrivacyHawk; my korzystamy z pracy innych, i odwrotnie.

Aplikacja jest bardzo dobra i ją polecamy wszystkim, którzy interesują się kwestią bezpieczeństwa. To jeden z najlepszych programów tego typu, bo pozwala nawet przeszukiwać swoją bazę danych. A minus? Na samym początku korzystania z narzędzia może nam ono sprawić kłopot. Chodzi o to, że pierwsze przejście do właściwego interfejsu trwa długo, a w związku z tym możemy sobie pomyśleć, że aplikacja ta nie działa, zawiesiła się itp. Jeżeli poczekamy, nawet minutę, w końcu znajdziemy się "wewnątrz" programu, w dodatku: z już gotową analizą aplikacji... Producent powinien zapewnić choćby jednozdaniową notkę na ekranie startowym, że w tle coś się dzieje, ale tego nie zrobił. Z tego, prawdopodobnie, wynikają dość niskie oceny tego narzędzia.

Ograniczenia!
Aby móc korzystać ze wszystkich możliwości, jakie daje aplikacja, należy być online.

Wymagania!
Android 4.0 i nowsze

Licencja: Freeware (darmowa)
Oceń program:
-/5

Ocena: 5 (1 głosów)

Strefa Download programu
PrivacyHawkPrivacyHawk dla Android
2018-06-22

Ilość pobrań: 4 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
PrivacyHawk