w
googluj

Kaspersky QR Scanner 1.3.4.60


ico
Kaspersky QR Scanner to skaner kodów QR należący do znanego producenta oprogramowania antywirusowego, rosyjskiego przedsiębiorstwa prowadzonego przez Eugene'a Kaspersky'ego. Aplikacja dostępna jest na urządzenia przenośne z systemem operacyjnym Android i ma blokować potencjalnie niebezpieczne linki, np. prowadzące do stron wyłudzających informacje osobiste. Kody QR są bowiem (najczęściej) zwykłymi linkami internetowymi, choć, tak naprawdę, zawierać mogą różnorodne informacje. W internecie dostępne są nawet darmowe generatory takich kodów.

QR oznacza Quick Response, czyli "szybką odpowiedź", co ostatecznie oznacza łatwość, z jaką przychodzi nam posługiwanie się kodem tego rodzaju. Na wiacie możemy niekiedy zobaczyć reklamę z dużym kwadratowym znaczkiem w rogu. Nie trzeba nic pisać - wystarczy zrobić zdjęcie takiego wzoru, by "wylądować" na odpowiedniej stronie w przeglądarce internetowej. W tego typu wypadkach raczej nic nam nie grozi, tzn. kody te są bezpieczne; w innym razie reklamowany produkt czy usługa poniosłyby poważne straty, zwłaszcza wizerunkowe. No ale kody QR są już tak powszechne i tak łatwo przekierowują nas do danej treści, że rośnie ryzyko "złapania się na wędkę" przez nieuczciwych ludzi. Jeśli więc skanujemy sporo kodów QR i lubimy ten rodzaj "linków" np. na stronach internetowych, ale nie zastanawiamy się nad potencjalnym ryzykiem z tym związanym, wówczas być może lepiej wymienić swój dotychczasowy skaner na np. ten oferowany przez Kaspersky'ego. Ale żeby o tym zdecydować, poznajmy jego właściwości.

Oczywiście, sam sposób obsługi tego skanera nie różni się od innych. Ustawiamy kod QR w ramce na ekranie - i gotowe. (Uściślając, wcale nie chodzi więc o "pstryknięcie" zdjęcie). Wyniki poznajemy natychmiast. Jeśli zakodowany był zwykły tekst, to tekst ten przeczytamy na ekranie. Oczywiście, musimy być online, aby kod został zeskanowany pod względem potencjalnego zagrożenia internetowego; w tym względzie skaner wykorzystuje własną usługę Kaspersky Security Network. Prócz tego tryb online przydaje się, aby bezpośrednio w interfejsie programu zobaczyć docelową stronę internetową w jej pełnej krasie. Oferowanych opcji w aplikacji jest jednak niewiele: w trakcie korzystania ze skanera można włączyć lampę błyskową i włączyć/wyłączyć dźwięk i wibrację.

Ograniczenia!
Do obsługi linków internetowych potrzebny jest tryb online.

Wymagania!
Android 3.0 i nowsze

Licencja: Freeware (darmowa)
Oceń program:
-/5

Ocena: 5 (1 głosów)

Strefa Download programu
Kaspersky QR Scanner



Kaspersky QR Scanner dla Android
2018-09-14

Ilość pobrań: 41 | W tym miesiącu: 1 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
Kaspersky QR Scanner