w
googluj

D-Vasive 3.2.1


ico
D-Vasive jest to narzędzie, dostępne na urządzenia z systemem Android, które stara się wykorzystać potencjał tkwiący w strachu użytkowników przed szpiegującymi ich aplikacjami. Zatrzymajmy się od razu przy temacie tego, czy aplikacje rzeczywiście nas "szpiegują", czy nie. Zwykle mówi się w tych wypadkach o tym, że jest "wiele" aplikacji, które dyskretnie zbierają nasze dane osobiste; i że jest ich "coraz więcej". Ale spokojnie: to tylko marketing. Marketing zaś polega na sprzedaniu produktu. Czy D-Vasive oferuje wersję płatną? Tak. Jaki jest więc potencjał tkwiący w strachu użytkowników? Pieniężny.

W opisach tego typu narzędzi nie mówi się o konkretach, co bynajmniej nie oznacza, że "szpiegowskie" historie nie mają miejsca. Najważniejsze jednak staje się w tym wszystkim nie to, co się dzieje na świecie, ale to, jaka jest nasza osobista reakcja. To w końcu tylko i wyłącznie od nas zależy, czy będziemy mieć i jakie to będą aplikacje. Jeśli pobieramy sprawdzone aplikacje z Google Play, to nie mamy się czego obawiać. W wypadku D-Vasive mamy więc do czynienia tylko z jałową filozofią dorabianą do dość prostej funkcjonalności - funkcjonalności, którą można jednak sprawdzić w praktyce. Przejdźmy więc do właściwości programu.

Po zainstalowaniu tej aplikacji będziemy mogli otrzymywać powiadomienia, gdy kamera, mikrofon, bluetooth albo wi-fi będą włączane/aktywowane. Program działa w tle i sam się uruchamia wraz z restartem systemu. Jeśli chodzi o funkcję alertów, to możemy je dostosować do swoich upodobań. Przede wszystkim mamy możliwość ustawienia, jak często program ma sprawdzać, czy wspomniany hardware jest używany. Najkrótszy interwał to 5 sekund, najdłuższy - godzinę.

Podsumowując realną przydatność D-Vasive: program może nas powiadomić, gdy np. mikrofon zostanie włączony bez naszej zgody, ale aby to zrobić, musi działać w tle i cyklicznie sprawdzać stan jego wykorzystywania. Do tego ma koszmarnie nieintuicyjny interfejs - chyba najgorszy, jaki przyszło nam kiedykolwiek(!) używać... Teoretycznie, jeśli Wam bardzo zależy, możecie przetestować tę aplikację. Ale odradzamy. Nie chcemy być okrutni, ale jeśli pobieracie znane i cenione aplikacje z ich oficjalnych stron w Google Play, to nie macie co zaśmiecać swojego systemu (i pamięci RAM) tym narzędziem. Prosimy: NIE pobierajcie. Jeśli jednak uważacie, że "nigdy nie wiadomo" czy ktoś nie zechce Was śledzić i "lepiej być przygotowanym" - cóż, ostateczna decyzja należy i tak do Was.

Ograniczenia!
Wersja Pro oferuje dodatkowe funkcje, a kosztuje 16,48 zł.

Wymagania!
Android 2.2 i nowsze

Licencja: Freeware (darmowa)
Oceń program:
-/5

Ocena: 1 (1 głosów)

Strefa Download programu
D-VasiveD-Vasive dla Android
2015-11-03

Ilość pobrań: 11 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
D-Vasive