w
googluj
pl

Zoner AntiVirus 1.13.5


ico
Zoner AntiVirus to aplikacja do ochrony urządzenia z systemem operacyjnym Android. Mówiąc dokładniej, zapewnić ma nam:
• ochronę systemu przed wirusami (posiada skaner antywirusowy),
• ochronę przed utratą urządzenia (można zlokalizować urządzenie i zdalnie nim sterować, np. uruchomić w nim alarm),
• udostępnia funkcje blokowania konkretnych połączeń telefonicznych (w tym wychodzących) oraz wiadomości SMS/MMS (w tym ma funkcję wysyłania zaszyfrowanych wiadomości, o czym też nieco dalej),
• daje możliwość administrowania procesami aplikacji i ich uprawnieniami (to coś dla bardziej zaawansowanych użytkowników).

Dodajmy, że aplikacja skanuje wszystkie nowo instalowane aplikacje pod względem ewentualnego występowania szkodliwego oprogramowania - jest to zarazem główny powód, dla którego polecamy tego typu aplikacje użytkownikom pobierającym aplikacje ze źródeł innych niż Google Play. Domknijmy ten aspekt stwierdzając, że ochrona w czasie rzeczywistym sprawdza również pobierane pliki. I jeszcze jedno: dostępne są oddzielne wersje tego programu dla smartfonów oraz tabletów. (Tu opisujemy cechy wersji przygotowanej dla smartfonów, choć funkcjonalność obu powinna być identyczna).

Ekran główny przedstawia tryby w formie przewijanej listy. Możemy poznać "status urządzenia", tj. stopień ochrony systemu zapewniany przez aplikację. Dostęp do tego statusu można mieć też przez widżet, który jednocześnie umożliwia uruchomienie skanowania jednym tapnięciem.

W przypadku przejścia w interfejsie do działu skanowania, możemy wybrać natychmiastowe skanowanie: aplikacji, pamięci (karty SD) bądź dowolnych katalogów wybranych przez nas (możliwe jest przy tym wybranie zewnętrznej karty SD). Dodatkowo skanowanie można zaplanować na konkretny czas, w tym też aktywować skanowanie systematyczne (codzienne, cotygodniowe, comiesięczne).

Z pewnością ciekawą opcją jest "bezpieczna wiadomość". Jest to funkcja, dzięki której można przesłać wiadomość e-mailem bądź SMS-em, ale która będzie zaszyfrowana. Żeby odbiorca odczytał wiadomość, musi znać klucz (kod), który nadawca ustala przy tworzeniu wiadomości.

Zoner nie ma olśniewającej oprawy graficznej. Jest ona typowo "narzędziowa", czarno-biała. Ma przez to intuicyjnie, prosto i szybko wskazywać kolejne tryby, funkcje, opcje - i rzeczywiście to robi, więc w jego interfejsie na pewno się nie zgubimy.

Naszym zdaniem warto przetestować aplikację Zonera, bo to jedna z lepszych w kategorii związanej z ogólnie pojętym bezpieczeństwem. Z jednej strony nie ma kompletnie wszystkich funkcji, jakie można znaleźć u konkurencji, ale te, które ma, dopracowano; w dodatku część z tych funkcji nie jest spotykana u konkurencji (chodzi nam o szyfrowanie wiadomości czy stopień wglądu w informacje o procesach systemu).

Uwaga!
Dostępne są oddzielne wersje dla smartfonów i tabletów (tu opisano wersję dla smartfonów).

Ograniczenia!
Nazwa wersji pełnej to Zoner Mobile Security; ma ona np. funkcję tworzenia kopii zapasowej rejestru połączeń telefonicznych i SMS. Kosztuje 15,16 zł; w tym wypadku również dostępne są osobne wersje i dla smartfonów, i tabletów.

Wymagania!
Android 2.1 i nowsze

Spolszczenie!
Język polski ustawiany jest automatycznie

Licencja: Freeware (darmowa)
Oceń program:
-/5

Ocena: 4 (4 głosów)

Strefa Download programu
Zoner AntiVirusZoner AntiVirus dla Android
2018-03-28

Ilość pobrań: 249 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
Zoner AntiVirus