w
googluj

Chat Lock 1.0.1


ico
Chat Lock to aplikacja wydana na urządzenia przenośne z systemem operacyjnym Android, która posłużyć nam może do zablokowania widoku na prowadzone rozmowy poprzez popularne komunikatory. Uściślając, Chat Lock skierowany jest do posiadaczy choć jednej z następujących aplikacji: Facebook, Facebook Messenger, WhatsApp. Jeśli chcesz panować nad dostępem do tych aplikacji, Chat Lock będzie w sam raz, bo dzięki niemu dostęp można zabezpieczyć hasłem. Wymaga skonfigurowania, dlatego przejdziemy przez ten proces. Bez obaw: jest prosty.

Po uruchomieniu Chat Locka mamy przede wszystkim zrobić 2 rzeczy. Pierwsza z nich to włączenie tego programu w systemowych ustawieniach dostępności. Zostaniemy do odpowiedniego ekranu przekierowani, więc wystarczy znaleźć Chat Locka na liście i go aktywować. Drugi krok polega natomiast na ustaleniu hasła, mającego chronić dostęp do komunikatora i samego Chat Locka. Mamy tu możliwość określenia wzoru albo 4-cyfrowego PIN-u. (Później, w ustawieniach aplikacji, metodę tę można będzie zmienić). W przypadku PIN-u można, ale nie trzeba, skorzystać z dodatkowego zabezpieczenia, tj. pytania i hasła.

Po wyjściu i ponownym wejściu do Chat Locka będzie trzeba podać hasło. Następnie ekran startowy przedstawia nam dostępność wspieranych aplikacji w naszym systemie. N/A oznacza "not available", czyli brak danej aplikacji. Jeśli daną aplikację mamy i została wykryta (a powinna, jest to automatyczne), ujrzymy przy niej małą ikonę kłódki. Jeśli będzie zamknięta, to oznaczać to będzie, że próba uruchomienia tej aplikacji związana będzie najpierw z podaniem hasła - tego samego, które potrzebne jest do odblokowania Chat Locka. Jeżeli w menu Chat Locka odblokujemy dany komunikator, wówczas dostęp do komunikatora będzie możliwy bez podawania hasła, choć w dalszym ciągu hasło będzie wymagane do odblokowania interfejsu Chat Locka. Jest to więc zachowanie bezpieczne - zupełnie takie, jakiego można by się spodziewać. To dobrze.

Program udostępnia kilka ciekawych opcji. Umożliwia też zablokowanie osobom postronnym odinstalowanie go. Działa, jak należy. Jest dopracowany. Przemyślany. Robi, co ma robić. Jest więc po prostu świetny i przez nas polecany.

Wymagania!
Android 4.0 i nowsze

Licencja: Freeware (darmowa)
Oceń program:
-/5

Ocena: 3.8 (6 głosów)

Strefa Download programu
Chat LockChat Lock dla Android
2014-09-20

Ilość pobrań: 762 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
Chat Lock