w
googluj

Kaspersky Fake ID Scanner 1.0.3.83


ico
Kaspersky Fake ID Scanner to narzędzie dostępne na urządzenia z systemem operacyjnym Android, które wyszukuje luki w bezpieczeństwie. Przede wszystkim chodzi o sytuację, w której pobrana przez nas aplikacja w rzeczywistości tylko udaje znaną i popularną. Wcale nie musi, ale może, mieć taką samą nazwę, ikonę, a nawet - na pierwszy rzut oka - podobny interfejs; to udawanie może być jednak bardziej subtelne i dla nas niewidoczne. W rezultacie taka aplikacja może skraść nasze dane osobiste takie, jak prywatną korespondencję czy zdjęcia, nie wspominając o bardziej wrażliwych informacjach.

Opisywany skaner jest niezwykle prosty. Na jego ekranie startowym dysponujemy tak naprawdę tylko i wyłącznie funkcją rozpoczęcia skanowania. Po zakończeniu skanowania otrzymujemy podsumowanie w odniesieniu do 3 typów ewentualnych zagrożeń: Fake ID, Heartbleed, Master Key. Fake ID to zagrożenie związane z tym, gdy aplikacja podszywa się pod aplikację zaufanego dostawcy (o czym właśnie wspomnieliśmy we wstępie, jako że nazwa tego narzędzia w pierwszej kolejności nawiązuje właśnie do tego niebezpieczeństwa). Heartbleed - to z kolei zagrożenie związane z dostępem do pamięci urządzenia. Master Key - w tym wypadku chodzi o to, że złośliwy kod został dodany do legalnej aplikacji.

Przejdźmy już jednak z postawy neutralnej do postawy oceniającej. Przede wszystkim nie należy traktować wykrycia wymienionych zagrożeń w podsumowaniu skanowania, jako pewnego zagrożenia. Dlaczego tak mówimy? Bo, niestety, omawiane narzędzie nie udostępnia nam szczegółowych (a nawet jakichkolwiek) danych nt. tych zagrożeń, a jedynie stwierdza, że "coś" może być problemem. I na tym kończy, a raczej nie kończy, bo poleca nam pobranie(!) kolejnej aplikacji - Kaspersky Internet Security. Nie jest to poważne podejście do użytkowników...

Opisywane narzędzie może się "pochwalić" wieloma negatywnymi komentarzami w Google Play i my również przyłączamy się do tego chóru. Kaspersky Fake ID Scanner jest jak człowiek, który nam powie, że coś źle robimy, ale nie powie co. Więc nasza naturalna reakcja jest tylko taka: po co w ogóle się odzywa?... Nie traćcie więc czasu na to narzędzie, które nawet trudno nazwać narzędziem!

Wymagania!
Android 2.1 i nowsze

Licencja: Freeware (darmowa)
Oceń program:
-/5

Ocena: 3 (2 głosów)

Strefa Download programu
Kaspersky Fake ID ScannerKaspersky Fake ID Scanner dla Android
2015-05-14

Ilość pobrań: 10 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
Kaspersky Fake ID Scanner