w
googluj

Webroot SecureAnywhere Mobile 5.0.0.10759


ico
Webroot SecureAnywhere Mobile to program do ochrony/zabezpieczenia smartfona/tabletu z systemem operacyjnym Android. Jest to skaner antywirusowy z funkcjami: ochrony przed niebezpiecznymi stronami internetowymi, zlokalizowania urządzenia np. na wypadek jego utraty oraz filtrowania połączeń, np. wiadomości SMS. Webroot SecureAnywhere dostępny jest też dla systemu stacjonarnego Windows.

Przed przejściem do właściwego interfejsu aplikacji trzeba założyć konto. W kolejnych polach formularza podajemy w związku z tym jedynie adres e-mail oraz hasło. Po uzyskaniu potwierdzenia założenia konta możliwe stanie się sterowanie urządzeniem z poziomu witryny My.WebrootAnywhere.com. Jednocześnie, jako że opisywane narzędzie koncentruje się na poszukiwaniu złośliwego oprogramowania (z ang. malicious software, w skrócie malware), rozpocznie się automatycznie skanowanie każdej nowej aplikacji w naszym systemie.

Jak wyszczególniono na wstępie, WSM ma w sumie 4 funkcje - powiedzmy o nich coś więcej. Pod względem opcji skanera możliwe jest aktywowanie nie tylko automatycznego skanowania nowych aplikacji, ale też pobieranych bądź modyfikowanych plików, a także uruchamianych aplikacji. Dostępne jest zaplanowanie skanowanie i ustawienie częstotliwości aktualizacji bazy danych. W kwestii bezpiecznego surfowania po internecie Webroot może blokować potencjalnie niebezpieczne strony, ostrzegając nas na czas jeszcze przed przejściem do nich. Ochrona przed utratą czy kradzieżą urządzenia umożliwia jego zdalne zlokalizowanie przy użyciu czujnika GPS, jak i kompletne wyczyszczenie pamięci urządzenia; właśnie w tym celu zakłada się konto. Ostatnia zaś funkcja daje możliwość utworzenia czarnej listy kontaktów, które nie będą mogły się z nami komunikować, przy czym dostępna jest też opcja blokowania wszystkich nieznanych kontaktów.

W porównaniu z konkurencją, program jest dość ubogi w funkcje, a na dodatek jest nieładny i każe tworzyć konto. Jeśli jednak wydaje Ci się, że możesz mieć wirusa, a inne antywirusy nie dają sobie z tym rady i Cię zawiodły, wtedy na pewno warto przetestować skaner WSM.

Uwaga!
Dostępna jest wersja programu dla systemu Windows.

Ograniczenia!
Konieczne jest założenie konta. Część funkcji dostępna jest tylko w wersji Premium, której roczna subskrypcja kosztuje 15,49 zł.

Wymagania!
Android 2.2 i nowsze

Licencja: Freeware (darmowa)
Oceń program:
-/5

Ocena: 2.7 (3 głosów)

Strefa Download programu
Webroot SecureAnywhere MobileWebroot SecureAnywhere... dla Android
2018-01-05
przejdź Webroot SecureAnywhere Mobile dla Windows

Ilość pobrań: 28 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
Webroot SecureAnywhere Mobile