w
googluj

Sophos Mobile Security 9.0.3000


ico
Sophos Mobile Security jest narzędziem służącym m.in. do skanowania i blokowania dostępu do aplikacji oraz nakładania filtrów na połączenia głosowe, SMS-y czy strony internetowe. Dostępne jest na urządzenia mobilne z systemem operacyjnym Android. Jej producent już do lat oferuje różne programy związane z bezpieczeństwem dla systemów stacjonarnych (Windows, Mac, Linux), więc nie jest on na rynku "nikim", choć daleko mu do popularności Avasta czy AVG.

Omawiana główna aplikacja firmy Sophos dla Androida oferuje oryginalny design (wszystko na białym tle!) i 7 funkcji na ekranie startowym. Najważniejszą funkcją jest oczywiście skaner, gdyż wyszukuje złośliwe oprogramowanie (malware). Rekomendowane jest włączanie skanera w trybie online, jako że daje to dostęp do najnowszej bazy danych znajdującej się w chmurze Sophosa. Możliwe jest przy tym ograniczenie dostępu do chmury - dostęp może być możliwy zawsze, tylko w trakcie połączenia wi-fi albo zawsze, ale nie w roamingu (i takie właśnie jest zachowanie domyślne). Dodajmy, że od razu po zainstalowaniu tego narzędzia i jeszcze przed jego uruchomieniem będzie skanować każdą nowo instalowaną aplikację. Istnieje możliwość zaplanowania skanowania oraz ustalenia listy aplikacji, które nie będą poddawane skanowaniu.

Inne funkcje dostępne z ekranu startowego umożliwiają:
• skonfigurowanie urządzenia na wypadek jego utraty/kradzieży; możliwe jest np. wysyłanie komend w formie SMS-ów z określonych numerów telefonów,
• ustawienie filtrów na połączenia głosowe oraz wiadomości tekstowe,
• zapoznanie się z informacjami o uprawnieniach aplikacji,
• zapoznanie się z informacjami i sugestiami związanymi z ustawieniami systemowymi,
• zablokowanie dostępu do konkretnych aplikacji; możliwe będzie ich uruchomienie tylko po podaniu hasła,
• nałożenie filtrów zabezpieczających przed wejściem do stron internetowych o niebezpiecznej tematyce (narkotyki, pornografia, hazard, przemoc itp.); działa jednak wyłącznie dla przeglądarki systemowej oraz Google Chome.

Program jest w pełni darmowy, nic w nim nie wyskakuje ani nie przeszkadza, ma dokładne opisy kolejnych funkcji. Co ciekawe, możliwe jest zarządzanie nim przez aplikację Sophos Mobile Control; wówczas część funkcji będzie niewidoczna i "przejdzie" pod władzę SMC; natomiast ustawienia będą dostępne w trybie tylko do odczytu.

Uwaga!
Możliwe jest sterowanie częścią funkcji z poziomu aplikacji Sophos Mobile Control. Dostępny jest program antywirusowy Sophosa dla systemu Windows.

Wymagania!
Android 2.3.3 i nowsze

Licencja: Freeware (darmowa)
Oceń program:
-/5

Ocena: 4.4 (26 głosów)

Strefa Download programu
Sophos Mobile SecuritySophos Mobile Security dla Android
2019-06-29

Ilość pobrań: 702 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 1

Komentarze (0)
Sophos Mobile Security