w
googluj

AirCover Security 1.5.1


ico
AirCover Security jest narzędziem do ochrony naszego urządzenia przenośnego z systemem operacyjnym Android. Program oferuje 6 standardowych funkcji w dziedzinie bezpieczeństwa. Mamy do nich dostęp z ekranu startowego, który jednocześnie udostępnia opcję szybkiego sprawdzenia, które komponenty ochrony oferowane przez aplikację są aktywne i jaki jest ich obecny status.

1. Anti-virus - skaner antywirusowy wymaga okresowej aktualizacji bazy danych; aktualizację tę przeprowadza się łatwo i szybko przez interfejs programu. Możemy uruchomić szybkie bądź pełne skanowanie, ale dostępna jest również opcja przeskanowania wybranych katalogów; skanowaniu poddać można również katalogi na zewnętrznej karcie pamięci. Włączona funkcja ochrony w czasie rzeczywistym oznacza, że skanowane będą wszystkie pobierane pliki oraz nowo instalowane aplikacje.

2. Web Protection - AirCover chroni przed phishingiem i potencjalnie niebezpiecznymi stronami internetowymi. Dodatkowo producenci koncentrują się tu na ochronie danych w trakcie korzystania z narzędzi finansowych (aplikacje bankowe, przelewy pieniędzy itp.).

3. Anti-theft - funkcja ochrony przed kradzieżą oznacza, że możliwe jest zlokalizowanie urządzenia przez witrynę internetową producentów aplikacji. Możliwe jest zdalne utworzenie kopii zapasowej kontaktów, jak i zrobienie i przesłanie zdjęcia osoby, która weszła w posiadanie naszego urządzenia; do tego możliwe jest np. usunięcie wszystkich danych.

4. Privacy Advisor - "doradca prywatności" to klasyczna nazwa funkcji odpowiadającej za skanowanie aplikacji pod kątem możliwych wycieków przez nie naszych danych personalnych. Choć brzmi to groźnie, to zwykle nie powinno się traktować wyszczególnionych aplikacji jako tych, które należy bezwzględnie usunąć. Dzięki tej funkcji możemy jednak mieć zbiorczy widok np. na kategorie uprawnień, jakie wcześniej przyznaliśmy instalowanym aplikacjom.

5. Performance - można tu zabić procesy aplikacji, usunąć pamięć podręczną aplikacji czy tzw. pliki-śmieci. Jest to najgorsza sekcja aplikacji, gdyż daje łatwość rzekomej "optymalizacji"; wystarczy tapnąć Speed Up po przejściu do tej sekcji. Zalecamy jednak daleko idącą ostrożność, bo - mówiąc generalnie - zabijanie procesów aplikacji jest naiwną wiarą w ulepszenie wydajności, pamięć podręczną często jest przydatna, a pliki-śmieci mogą w rzeczywistości nie być śmieciami. Jeśli na serio chcemy poprawić wydajność to zainstalujmy inną aplikację, choćby taką, która pokazuje szczegóły rzeczy, które mają być usunięte. Z kolei niedoświadczonym użytkownikom zdecydowanie odradzamy jakąkolwiek optymalizację przez jakąkolwiek aplikację.

6. Call&SMS Blocker - gdy chcemy zablokować połączenia lub wiadomości od konkretnych numerów telefonicznych, to można w tym dziale dodać te numery do czarnej listy.

Domyślnie aplikacja jest darmowa i blokuje część funkcji, ale umożliwia próbne przejście do wersji pełnej na okres 7 dni (późniejsze korzystanie z wszystkich funkcji jest płatne). Aby korzystać np. z funkcji zdalnego sterowania urządzeniem, trzeba założyć konto.

Ograniczenia!
Cześć funkcji jest niedostępna w wersji darmowej. Subskrypcja wersji pełnej (Premium) kosztuje 9,26 zł w planie miesięcznym. Możliwe jest wypróbowanie funkcji Premium za darmo przez 7 dni. W tym celu trzeba przejść do reklamy wersji płatnej i odświeżyć swój status. Założenie konta umożliwi m.in. zdalne sterowanie urządzeniem.

Wymagania!
Android 2.2 i nowsze

Licencja: Freeware (darmowa)
Oceń program:
-/5

Ocena: 3.5 (2 głosów)

Strefa Download programu
AirCover SecurityAirCover Security dla Android
2014-09-03

Ilość pobrań: 19 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
AirCover Security