w
googluj
pl

AMC Security 5.11.0


ico
AMC (Advanced Mobile Care) Security to program mający chronić urządzenie przenośne z systemem Android przed wirusami, malware'em, spyware'em, phishingiem, ale i przed fizyczną utratą urządzenia. (Dostępna jest też wersja tego programu dla systemu Windows). Umożliwia blokadę niechcianych rozmów telefonicznych czy wiadomości SMS. Do tego udostępnia funkcje zabijania procesów aplikacji i menedżera aplikacji. Może zeskanować uprawnienia aplikacji i nam je pokazać, a do tego wskazać aplikacje adware (czyli takie, które mogą zbierać informacje nt. korzystania przez nas z urządzenia; choć nie zawsze musi to oznaczać coś złego). Inaczej mówiąc: AMC to kolejny na rynku, wielozadaniowy program, który ma nam zapewnić bezpieczeństwo i spokój. Zalecamy zapoznanie się z AMC, bo jest to jeden z mądrzejszych programów w swojej kategorii i zaraz powiemy, dlaczego tak uważamy.

AMC zaznacza swoją obecność w naszym systemie od razu po zainstalowaniu i jeszcze przed pierwszym ręcznym uruchomieniem. Oznajmia on nam różne stany i związane z nimi akcje w panelu powiadomień Androida. Przykładowo, po uruchomieniu przeglądarki internetowej jesteśmy informowani o tym, że AMC przechodzi w stan "ochrony przeglądania". Jest to działanie automatyczne - ręcznie z kolei, i po przejściu do ekranu głównego, możemy uruchomić skaner systemu (dopowiedzmy, że oddzielnie dostępny jest skaner antywirusowy). Główny skaner sprawdza aplikacje, które mamy już zainstalowane, ale sprawdzi też bezpieczeństwo aplikacji, które zainstalujemy w przyszłości. Prócz aplikacji skanowane są inne kategorie danych, np. pamięć podręczna, a po wszystkim można przejść do szczegółów bilansu skanowania i odznaczyć dane, które mają nie być usuwane. Domyślnym bowiem zachowaniem po ukończeniu skanowania i tapnięciu w funkcję Napraw jest usunięcie wskazanych przez AMC danych.

Jednakże wspomnieliśmy wyżej, że jest to jedna z mądrzejszych aplikacji w swojej dziedzinie. Dlaczego? Otóż domyślnie AMC nie proponuje usunięcia wszystkich wziętych pod skaner kategorii danych. Z jednej strony sugerować może kompletne usunięcie pamięci podręcznej, co nie zawsze jest roztropne, ale z drugiej strony może zachować bierność (tzn. nie zalecać usuwania) tzw. plików szczątkowych. W naszym wypadku aplikacja słusznie nie zasugerowała usunięcia plików jednej z aplikacji-map. Na uwagę zasługuje też to, że można wyłączyć skanowanie danej kategorii, jeśli nam to nie odpowiada. Obiektami skanowania są w aplikacji (zgodnie z oryginalnym nazewnictwem): pamięć podręczna, pliki śmieci, duże pliki, pozostałe pliki, rejestr prywatności. Podsumowując: po zakończeniu skanowania każdą kategorię można przejrzeć i dokonać wybiórczego usunięcia danych, ale AMC sam z siebie nie należy do tych nieszczęsnych i - tak naprawdę: bardzo dla nas niebezpiecznych - aplikacji, które sugerują usunięcie wszystkiego, co się da.

Część funkcji aplikacji jest zablokowana. W celu ich odblokowania trzeba założyć konto i wykupić subskrypcję Pro; dzięki temu można potem np. zdalnie sterować urządzeniem w wypadku jego utraty.

Uwaga!
Dostępna jest wersja programu dla systemu Windows.

Ograniczenia!
Możliwe jest utworzenie konta w aplikacji. Roczna subskrypcja wersji Pro kosztuje 30,57 zł.

Wymagania!
Android 2.2 i nowsze

Spolszczenie!
Język polski ustawiany jest automatycznie

Licencja: Freeware (darmowa)
Oceń program:
-/5

Ocena: 4.8 (4 głosów)

Strefa Download programu
AMC SecurityAMC Security dla Android
2019-06-29
przejdź AMC Security dla Windows

Ilość pobrań: 565 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 5

Komentarze (0)
AMC Security